Алберт Айнщайн (14 март 1879 г.- 18 април 1955 г.)

...
Алберт Айнщайн (14 март 1879 г.- 18 април 1955 г.)
Коментари Харесай

Господ не играе на зарове

Алберт Айнщайн (14 март 1879 г.- 18 април 1955 г.) е немски физик–теоретик, мъдрец и публицист от еврейски генезис, работил през огромна част от живота си в Швейцария и Съединените щати. Той е считан за един от най-влиятелните и известни учени и интелектуалци за всички времена, неговото лице е едно от най-разпознаваните във всички елементи на земното кълбо, а постоянно е определян и като бащата на актуалната физика. Името на Айнщайн се свързва с известното уравнение   за равностойност на маса и сила. През 1921 година получава Нобелова премия за приноса си към теоретичната физика и изключително за откриването на закона за фотоелектричния резултат.

Аз виждам облика, само че моето въображение не може да ми нарисува художника на този облик. Виждам часовника, само че не мога да си показва часовникаря. Човешкият разум не е в положение да си показа четирите измерения. Как може тогава да си показа Бога, пред Когото хилядите години и хилядите измерения са като едно? 
Ако A е триумфът в живота, то тогава A е равно x + y + z, където x е работата, y е заниманието, а z е да си държиш устата затворена.
Ако не можете да обясните нещо на едно дете, то това значи, че вие самият не го разбирате.
Бих желал да знам мислите на Бог; останалото са детайлности.
Въображението е по-важно от знанието. Цял свят се прекланя пред мен; аз се преклонявам пред Учителя Петър Дънов. 
Господ не играе на зарове.
Гравитацията не е виновна за тези, които падат в клопката на любовта.
Да унищожиш предразсъдъците е по-трудно,отколкото да разделиш атома на частици.
Две неща са безгранични: Вселената и човешката нелепост. За Вселената въпреки всичко не съм сигурен.
Единственото скъпо нещо е интуицията.
Ето ги и фанатичните атеисти, чиято назадничавост е от същия тип като нетолерантността на религиозните фанатици и произлиза от същия източник. Атеистите са като плебеи, които към момента усещат тежестта на веригите си, вериги, които те са отхвърлили след мъчителна битка. Атеистите са същества, които заради злобата си против обичайна вяра – така наречен " опиат за народите " – не могат да изтърпят музиката на небесните сфери. Но Чудото на природата не става по-малко заради обстоятелството, че едни или други хора са неспособни да го вдървен посредством стандартите на човешките цели и човешките нрави.
Има два метода да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса. Другият е като мислиш, че всяко нещо е знамение.
Интелектът е това, което остава, когато забравим всичко, което сме научили в учебно заведение.
Информацията не е познание. Единственият източник на познание е опитът.
Който в никакъв случай не е бъркал, в никакъв случай не е опитвал нещо ново.
Лудост: да правиш едно и също нещо още веднъж и още веднъж, и да очакваш разнообразни резултати.
На Бог не му пука за математическите компликации. Той интегрира емпирично.
Не можем да решим проблемите, като използваме същия метод на мислене, който сме употребявали, когато сме ги създавали.
Три неща ми дават визия за вечността: " Престъпление и наказване ", звездите и Дон Кихот.
Ако пчелите изчезнат от лицето на земята, на хората няма да им останат повече от четири години живот. 


Източник: spisanie8.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР