Каноли с крем от маскарпоне
Необходими Продукти
●за тестото
● брашно - 200 г
● яйца - 1 бр.
● белтъци - 1 бр.
● пудра захар - 30 г
● масло - 50 г(меко, с част от него намазваме формичките)
● марсала - 4 с.л.
● канела - 1 ч.л.
● какао - 1 ч.л.
● олио - за пържене
●
За крема
● маскарпоне - 400 г
● пудра захар - 5 с.л.
● портокалова кора - 1 ч.л.
● шамфъстък - 50 г (суров, обелен)
● бадемово масло - 1 с.л.
● ванилия
Начин на подготвяне
Уникални каноли с извънредно гальовен крем с маскарпоне.
Започваме с изработката на тестото. За задачата в бездънен съд прибавяме сухите артикули, след което вършим отвор и в него изсипваме яйцето, маслото и марсала.
След като всичко се разбърка и се замеси мекичко тесто, то се поставя в ледник за 60 минути, а след това се точи на тъничка кора. От нея се режат кръгчета. Това става със специфични форми или елементарна огромна чаша.
Следва да намаслим формите за каноли, а към тях навиваме завършеното тесто. Кръгчетата авансово сме намазали с белтък в единия им край, с цел да могат да залепнат. Пържим всички каноли на маслена баня и след подготвеност отстраняваме формичките.
Ето че идва ред и на кремчето с ванилия. За него се схващат сирене маскарпоне със захар. Слагат се останалите посочени съставки без бадемово масло. Разбърква се и се поставя маслото. С това кремче благодарение на пулверизатор се цялостни тестото и сладките се обсипват с ядки и пудра захар.
Ако сте фенове на фунийките с крем, ще заобичате и тези Каноли с крем от маскарпоне.




