Лазаня със спанак и сирене
Ако сте фенове на италианската кухня, предлагаме ви една вкусна и потребна лазаня със спанак и сирене. По време на пости, може да употребявате тофу вместо краве сирене.
2 чаши сирене рикота
1 чаша настъргано сирене моцарела
1 чаша настъргано сирене от три типа
1 яйце, леко разрушено
1 плик замразен спанак, размразен, нарязан и добре изцеден
Сол и пипер на усет
2 чаени лъжици изсъхнал риган
1 буркан сос за паста
Юфка за лазаня
Загрейте фурната авансово на 180°. В огромна купа смесете рикотата, ½ чаша моцарела, ½ чаша от сместа с трите сирена, яйце, спанак, сол, пипер и риган. В друга купа смесете останалата част от моцарелата и половината чаша примес от три сирена.
В тава изсипете 1 чаша от соса, по-късно един пласт от юфката, един пласт от сместа рикота и спанак. След това повторете пластовете в същия ред. Най-отгоре би трябвало да остане сосът и настърганото сирене. Изсипете една чаша с вода по ръбовете на тавата, по-късно покрийте с пергаментна хартия. После завийте компактно с фолио. Печете за час и петнайсет минути. След като извадите тавата от фурната, оставете я встрани за 15 минути преди да сервирате.
Лесна формула за постоянно съвършен салатен дресинг




