Домашен ръчно направен хляб
Ако и вие може да се похвалите, че вършиме подобен самун, значи ще ви дойдем на посетители
● вода - 400 мл топла
● захар - 1 с.л.
● олио - 4 с.л.
● оцет - 1 с.л.
● сол - 1 с.л.
● брашно - 760 г бяло
Необходими Продукти
● квас - 25 г● вода - 400 мл топла
● захар - 1 с.л.
● олио - 4 с.л.
● оцет - 1 с.л.
● сол - 1 с.л.
● брашно - 760 г бяло
Начин на подготвяне
В купа поставям маята, след това захарта, разбърниквам. Наливам топлата вода и още веднъж разбърниквам. Добавям олиото, оцета, разбърниквам. Солта прибавям към брашното.
Добавям по малко брашно към течните съставки и разбърниквам хубаво, да няма бучки. Замесвам меко тесто, което оставям да шупва на топличко, покрито, с цел да не изсъхва тестото.
Щом си утрои размера, оформям хляба. Слагам в стеснен и бездънен съд за печене, намазан с доста малко олио. С доста изострен нож върша няколко разреза, немного дълбоки.
Оставям да шупва за повторно. Загрявам фурната до 160 градуса и пека хляба до подготвеност. Топлия самун напръсквам със студена вода и загъвам в чиста забрадка.
Източник: recepti.gotvach.bg
КОМЕНТАРИ




