Академик записа първи успех през сезона и победи с 91:66

...

Академик разби Шумен за първи успех през сезона

Академик записа първи триумф през сезона и победи с 91:66 отборът на Шумен при първото си домакинство.
Прочетете още
Преди началото на дуела бяха наградени момчетата от Специалния тим на Тима Димитрова. Лъчезар и Иван от тима завоюваха златните медали в първия по рода си европейски баскетболен шампионат на обединени юношески тимове от спортисти с и без интелектуални усложнения в Италия.

След първата четвърт Академик завоюва първата част с 22:18, а втората приключи при резултат 20:19 за отбора на Шумен. Така резултатът на полувремето беше 41:38 за пловдивчани.

Пловдивчани бяха безапелационни в третата четвърт и я завоюваха с 29:17. Последната четвърт приключи при 21:11 за пловдивчани и те записаха безапелационен триумф с 91:66.

Васил Бачев стана MVP на дуела с 25 точки, 18 добави Томислав Минков, а Александър Милов и Кръстан Кръстанов приключиха с по 12.

За Шумен най-резултатен стана Майк Адеунми с 19 точки.

Следва пауза поради националните тимове, а идващият мач на пловдивчани ще бъде на 26 ноември - посещение на Рилски състезател.
Източник: trafficnews.bg