Академик София спечели турнира в памет на големия треньор Иван

...

Академик спечели турнира в памет на Иван Андреев

Академик София завоюва шампионата в памет на огромния треньор Иван Андреев, който БК Балкан провежда за осма поредна година. Надпреварата тази година беше за момчета, родени 2004/2005 година, оповестяват от клуба.

На финала отборът, който беше воден от Марио Христов, победи ФМП Академия със 78:64.
Академик контролираше срещата през по-голямата част. ФМП влезе по-добре в дуела с много бързи офанзива и поведе с 8:2, последователно Академик усъвършенства игра и обърна нещата в своя изгода след първата част.

ФМП се приближи в резултата при започване на втората, само че българският отбор направи серия 14:0 и се откъсна с 18 точки напред при 41:23.

След почивката македонският отбор усъвършенства отбрана и смъкна на няколко пъти изоставането си до 2 точки. Гостите имаха късмет за поврат на няколко пъти, само че не съумяха да се възползват, а последната част стартира при 54:52 за Академик. В последната част Академик София затвърди по-добра игра и завоюва мача.

Балкан остана на трето място, откакто завоюва против Партизан Водно Санс (Македония) със 79:43 в мача за бронза. Отборът на домакините изигра доста прекрасен мач и завоюва с безапелационна разлика, откакто през вчерашния ден загуби от ФМП Академия. В първия интервал Балкан имаше лека преднина от 8 точки, а огромната разлика пристигна във втората, когато играчите на Виктория Маринова ограничи противника до 5 точки против 21 за тях и поведоха на почивката с над 20 точки. След възобновяване момчетата на Балкан качиха водачество над 30 точки и задържа без проблем до края.

Най-резултатен за Балкан с 26 точки беше Илиян Пищиков. По 15 вкараха Иван Николов и Хрисимир Маринов, който се завърна на този шампионат след травма.