Българският шампион Лудогорец елиминира черногорския първенец Будучност, след като го

...

Лудогорец победи Будучност и продължава в квалификациите за Шампионска лига

Българският първенец Лудогорец отстрани черногорския отличник Будучност, откакто го победи с 3:1 при визитата в Подгорица и си обезпечи присъединяване във втория прелиминарен кръг по пътя към групите на Шампионската лига, заяви.

Разградчани изиграха ужасно първо полувреме, в което осъществиха два от головете си – посредством Ихинио Марин (12) и Мавис Чибота (25), само че Игор Чукочив за домакините въпреки всичко материализира частичното игрово преимущество за „ синьо-белите ” с попадение през първата част. В третата минута от добавеното време Каули Оливейра вкара третия гол за „ зелените ” и запрати отбора си напред в квалификациите.

Успехът в балканската страна прати „ орлите ” към втория кръг, където другата седмица Лудогорец ще одобри датския отличник – Мидтиланд, с Божидар Краев в състава си.

И въпреки Будучност да осъществя последното попадение в срещата, то отборът от Подгорица не съумя да съумее да заплаши за повторно вратата на Ренан дос Сантос. Вместо това, " орлите " категоризираха триумфа си още по-значимо, откакто в третата минута на добавеното време Каули Оливейра оформи крайното 3:1 в черногорксата столица. По този метод стартът за българските тимове в европейските футболни шампионати бе повече от добър, откакто идната седмица присъединяване си започват и родните отбори във втория по мощ футболен шампионат на континента - Лига Европа.
Източник: dariknews.bg