“Байерн” стана за шести път шампион на Бундеслигата. Баварците узакониха

...

“Байерн” пак е шампион

“Байерн” стана за шести път първенец на Бундеслигата. Баварците узакониха купата си с победа 4:1 като посетител на “Аугсбург”. Никой различен отбор не е ставал и четири пъти подред отличник в Германия.

Малкият баварски отбор “Аугсбург” поведе след автогол на Никлас Зюле. Нещастно вратарят Свен Улрайх го улучи по главата след неточност на Джером Боагенг в 18-ата минута. Още до края на първото полувреме “Байерн” взе нещата в ръцете си. Първо Корентен Колисо изравни, а по-късно Хамес Родригес вкара втори гол.

Излезлият като капитан Ариен Робен заби 95-ия си гол в Бундеслигата след почивката. Накрая се разписа и централният нападател Сандро Вагнер. Той игра вместо получилия отмора Роберт Левандовски. Вагнер е ставал първенец на Германия с “Байерн” преди 10 години, само че по-късно напусна и обикаляше разнообразни тимове.

За баварците остават две цели до края на сезона – купата на Германия и Шампионската лига. На полуфинал в локалния отбор противник е “Байер” (Леверкузен). А в сряда следва четвъртфинален реванш против “Севиля” в Мюнхен след победа с 2:1 на испанска земя.
Източник: trud.bg