65,4% от учениците от 8 до 12 клас определят употребата

...
65,4% от учениците от 8 до 12 клас определят употребата
Коментари Харесай

Близо 60% от тийнейджърите определят употребата на наркотици като проблем за своето училище

65,4% от учениците от 8 до 12 клас дефинират използването на опиати като проблем за страната, за 61,3% това е проблем за обитаемото място, в което живеят, а за 59,6% е проблем за учебното заведение, в което учат. Тези данни от проучване на Националния фокусен център за опиати и наркомании бяха показани през днешния ден по време на Националната акция „ Родителите – изчезналото звено в работата с младежи, които опитват с опиати “.Кампанията се осъществя от фондация „ За един чист живот “ с шеф Светлана Йорданова, а през днешния ден измежду гостите на събитието в Русе бяха регионалният шеф Драгомир Драганов, кметът Пенчо Милков и началникът на Регионалното ръководство на образованието доктор Росица Георгиева. Именно с тяхно подпомагане се организира днешната самодейност, която сплоти държавните и общинските институции, ангажирани с осъществяването на Механизма за попречване на разпространяването и използването на наркотични субстанции в учебно заведение.

По думите на Драганов събитието е извънредно значимо, като уточни, че дрогата се трансформира във все по-сериозен камшик измежду младото потомство и предизвикателство пред всички институции, работещи за ограничение на казуса. Той регистрира и ролята на домашното образование и родителския надзор за справяне с казуса. По негови думите предварителната защита на разпространяването на опиатите е задача на цялото общество, а не на обособени институции. Според него водещо в работата на всички би трябвало да насърчаването децата да видят един друг път, в който те могат да творят и да демонстрират своята самодейност и креативност, да основават нещо друго и да кажат не на зависимостите. Драганов уточни и ролята на идейния уредник на самодейността „ Независими от зависимостите “ Румен Николаев за битката с дрогата измежду подрастващите към този момент повече от две години. Същото мнение показаха кметът Милков и началникът на РУО доктор Росица Георгиева. По думите на кмета на Община Русе би трябвало да се работи както с родителите, по този начин и с младежите. Той съобщи, че са подхванати редица ограничения в община Русе за справяне с казуса, само че също по този начин уточни, че наркотичните средства стават се трансформират във все по-шарени палитрата и към този момент не са проблем единствено за богатите хора. „ Тази доближава до всяко едно семейство “, добави кметът Милков.

„ Идеите, които сътрудниците ще покажат през днешния ден по повод ангажираността на родителите и обществото за предварителна защита приложимост на опиати в Русе ние го вършим от две години и това дава доста сериозен с резултат, който демонстрира, че се опитваме и съумяваме да променяме настройки и трендове “, сподели от своя страна доктор Росица Георгиева и уточни, че дружно с Румен Николаев преди дни в Английската езикова гимназия са били разисквани редица спомагателни хрумвания за противопоставяне на всички типове зависимости. „ Училищната общественост ще ни ги показа, а ние ще търсим благоприятни условия да ги осъществяваме. Русе не е инцидентно е определен за провеждането на днешната самодейност. Това е поради всичко, което вършим с помощта на Румен Николаев. Русе е образец по какъв начин се борим против зависимости и по какъв начин вършим всичко допустимо да притеглим родителите, които в този момент към този момент фактически са съществено ангажирани “, добави началникът на РУО и уточни, че всички просветителни институции от града са обхванати. „ Ние сме дружно в общата идея да реализираме предварителна защита, която да откъсва децата от зависимостите. Тази наша обща идея е идея на града и региона към този момент повече от две години. Направихме редица начинания, които се базираха на достоверни данни, тъй като още веднъж с помощта на Румен Николаев успяхме да проведем действителни анкети измежду 5000 възпитаници и 4000 родители в област Русе “, показа още тя.

„ Избрахме да дискутираме тематиката за привличане на родителите в работата с деца с рисково държание, тъй като опитът ни потвърждава, че напъните на специалистите, педагозите и психолозите, ангажирани с осъществяването на Механизма е значима, само че не работи дейно без присъединяване на фамилията “, сподели Светлана Йорданова. „ Детето се възпитава на първо място в фамилна среда. Когато неговата връзка с родителите е нарушена или незадоволителна, то не се усеща задоволително обичано, подкрепено и обгрижвано – без значение от финансовите благоприятни условия на фамилията. За едно необичано дете е повече от обикновено да прояви интерес към всичко, което би му донесло онази „ доза благополучие “, която връстниците му разказват като нещо, което в никакъв случай не са изпитвали в живота си “, добавя още Йорданова.

Като част от събитието бе планувано представянето на самодейността на Румен Николаев „ Независимо от зависимостите “.
Източник: darik.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР