На фона на опасенията за мръсната вода и силното течение плувците-маратонци се гмуркат в река Сена
ПАРИЖ (AP) — Мост, облицован с богато украсени скулптури, гледа към олимпийско намерено водно трасе като никой различен. Айфеловата кула, Домът на инвалидите със златен купол и други забележителности на Париж обезпечават замайващ декор. И въпреки всичко не можеше да се преодолеят терзанията по отношение на сигурността на плуването в от дълго време нечистата река Сена, да не приказваме за битката със мощното й течение.
Сърдечна група от издръжливи плувци се гмурна във водния път на облачно, прохладна заран в сряда, единственият им късмет да ревизират реката, преди да стартират да раздават златни медали.
Тренировъчната сесия получи зелена светлина към 4 сутринта, когато World Aquatics получи резултатите от ежедневните проби което сподели, че водата е в границите на допустимите насоки за бактерии, причиняващи болести - един ден след различен тест беше анулиран заради по-неблагоприятни показания.
От олимпийската шампионка през 2016 година Шарън ван Рувендал от Холандия до ирландската звезда Даниел Wif...
Прочетете целия текст »




