Сергей Игнатов: 20 април ще бъде присъствен, но неучебен
20 април, денят след парламентарните избори, ще бъде присъствен, само че неучебен за цялата система на образованието. Това разгласи служебният министър на образованието проф. Сергей Игнатов в изявление за студентската медия на Нов български университет.
" С това ще сложим началото на националното отбелязване на 150 години от експлоадирането на Априлското въстание и пукването на първата пушка, сподели той и добави, че целият ден ще има мероприятия – поднасяне на цветя и венци, надпревари, състезания ", сподели просветният министър и добави, че ще предложи датата да се трансформира в формален, а за какво не и народен празник.
Според него, без 20 април нямаше да има 3 март и по тази причина тя е Денят на българското достолепие, когато се ражда Третата българска страна.
" С това ще сложим началото на националното отбелязване на 150 години от експлоадирането на Априлското въстание и пукването на първата пушка, сподели той и добави, че целият ден ще има мероприятия – поднасяне на цветя и венци, надпревари, състезания ", сподели просветният министър и добави, че ще предложи датата да се трансформира в формален, а за какво не и народен празник.
Според него, без 20 април нямаше да има 3 март и по тази причина тя е Денят на българското достолепие, когато се ражда Третата българска страна.
Източник: novinite.bg
КОМЕНТАРИ




