18-годишната Лия Каратанчева елиминира бившата тенисистка от топ 100 на

...

Лия Каратанчева елиминира бивша тенисистка от топ 100 на турнир в Мадрид

18-годишната Лия Каратанчева отстрани някогашната тенисистка от топ 100 на международната класация Валерия Савиних от Русия.

Българката победи с 6-4, 6-3 Савиних в първия кръг от главната скица на шампионата за дами в испанската столица Мадрид с награден фонд 25 хиляди $. Срещата продължи 96 минути.

Савиних, която е достигала до №99 в международната класация, реализира ранен пробив за 2-1, само че българката завоюва пет от идващите седем гейма. Във втората част Каратанчева поведе с 5-2 и затвори мача с 6-3.

Лия проработи осем точки за международната класация, а за място на четвъртфиналите тя ще играе против 20-годишната Адитя Карунаратне (Хонгког). Преди днешната победа българката записа два триумфа в квалификациите.