12 12 От седмица западните склонове на Пирин планина горят.

...
12 12 От седмица западните склонове на Пирин планина горят.
Коментари Харесай

Зелените са виновни и за урагана "Харви"

12 12

От седмица западните скатове на Пирин планина горят. В края на седмицата стана ясно, че огромният пожар над Кресненското дефиле е засегнал 16 000 дка гори, а вредите са над 3 млн. лева Над седмица над 600 пожарникари, военни и доброволци се бореха против огъня. Нещо, което в естествените страни се прави от вертолет. Съвсем апропо в България няма подобен, който да гаси пожари.

Разбира се, за такава бедност би трябвало да има отговорен и той не би трябвало да е страната, която постоянно си е на мястото.

Идеята даде самият вътрешния министър Валентин Радев, който, представен от в. " 24 часа ", съобщи: " Сутринта гледах по малкия екран екозащитници. Досега не си позволявах да приказвам по тематиката. Никой не пристигна да ни помогне от тях. Беше добре да бъдат тук, да ни посъветват къде има лешояди, къде да заграждаме огньовете повече. Това е персоналната ми забележка като началник на Министерство на вътрешните работи. "

Вътрешният министър е значима работа. Информиран е за всичко в страната. Ето за какво, когато на другия ден стана ясно, че за палежа полицията е задържала овчар, чиято заплата се заплаща от природозащитна организация, защото извежда стадо говеда от заплашен тип, картинката стана ясна.

Случаят разяснява съветникът на някогашния финансов министър Божидар Лукарски Владимир Каролев, който е най-силният глас против природозащтниците в България. Цитиран от жълтият ПИК, той написа: " Пожарът в Кресна - разпален с цигара от зелен ром, който пасъл рядкото застрашено късорого родопско говедо по план на Фонда за дива флора и фауна - едно от НПО-тата на зелените. Изгоря 16 000 декара гора - всичко е тъкмо. "

" Кравар запалил Кресна с фас. Гледал говедата на Зеления октопод ", написа острието на Пеевската преса - " Телеграф ". Пастирът първо отричал, само че след това признал пред полицията. Задържан е за 72 часа и прокуратурата изиска и получи непрекъснатия му арест, тъй като бил " мобилен ", а преди години бил осъждан за кражба. В съда щеше да стане ясно, че Костадин Минев никакви признания в действителност не бил правил.

Преди време в Пловдив изгоряха здания - монумент на културата. Там прибраха и осъдиха клошар. Разрушаването на постройките - монументи на културата, не спря. Та същото и с горските пожари - зелените са ви отговорни за всичко. Вероятно на следващия ден в Пеевските медии ще написа, че българските зелени са отговорни и за урагана " Харви " в Съединени американски щати. Аман от нелепости.
Източник: capital.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР