Звездата на Финикс Сънс – Девин Букър, изригна с 62

...

62 точки на Девин Букър не стигнаха на Финикс срещу Индиана

Звездата на Финикс Сънс – Девин Букър, изригна с 62 точки, само че неговият тим загуби гостуването на Индиана Пейсърс със 131:133 точки в ма от постоянния сезон на НБА.

В воин за домакините се трансформира Оби Топин, който вкара панер при оставащи 3,4 секунди до финалната сирена и по този метод обезврежда звездата нощ на Букър. По този метод беше комплициран и завършек на серията от седем следващи победи на „ слънцата “ в Лигата.

Индиана заличи пасив от 17 точки от първото полувреме и изравни игра при 129:129 с оставащи 1:23 минути.  Паскал Сиакам поведе Индиана с 31 точки, до момента в който Топин добави 23. Дюрант се регистрира с 20 пункта за Финикс, а Ерик Гордън добави 14.

В класирането Индиана са шести на Изток с актив от 26 триумфа и 20 провали, до момента в който Финикс е шести в Западната конференция с баланс от 26 победи и 19 загуби.

По-рано тази заран словенецът Лука Дончич пък вкара невероятните 73 точки при успеха на Далас Маверикс над Атланта Хоукс със 148:143 като посетител.

D-Book left it all on the floor tonight, scoring 62 points, including 37 in the 1st half.

This is the 2nd-highest scoring game of Booker's career (70).