Звезданата селекция на Челси постигна относително трудна победа с 3:1

...

Челси спечели гостуването си на Брайтън без да блести

Звезданата селекция на Челси реализира релативно сложна победа с 3:1 при гостуването си на Брайтън в осмия мач от първия кръг на британската Висша лига.

Лондончани поведоха след гол от дузпа през първото полувреме, позволиха равнене, увенчало натиска на Брайтън, само че две минути по-късно Рис Джеймс изведе Челси напред след страховит шут отдалече. Курт Зума с малко шанс вкара третото попадение за спечелилите в средата на втората част.

Мачът стартира с лек превес на Челси. Новите попълнения Кай Хаверц и Тимо Вернер бяха доста дейни. В 21-ата минута Алзате загуби топката от Жоржиньо в невралгична зона. Бразилецът с италиански паспорт изведе Тимо Вернер самичък против вратаря. Матю Райън спъна германеца и Крейг Поусън уточни бялата точка.

Жоржиньо стреля с подскок и хвърли Райън в десния ъгъл. Топката влезе за 0:1 в левия.
 Снимка 496110
Източник:

Домакините натиснаха и нямаха шанс, че не изравниха преди почивката. Това въпреки всичко се случи в 54-ата минута след отдалечен удар на Леандро Тросар. Топката тупна пред Кепа и мина под неговия плонж.

Само две минути по-късно Рийс Джеймс вкара гола на кръга. Той стреля от към 25 метра под гредата покрай лявата сглобка. Райън нямаше късмет по какъв начин да избави сходен шут.

В 70-ата минута Курт Зума засече от воле топката след корнер, тя се отклони от Уебстър и хвана в крачка вратаря Райън.
 Снимка 496108
Източник:

Домакините продължиха да търсят ново попадение и затвърдиха положителното усещане в мача. За тях следва още доста работа. В последна сметка головете вземат решение и стартът на Челси може да се оцени като положителен.