Завърналият се в Бундеслигата Сами Кедира помогна на новия си

...

Сами Кедира напомни за себе си след дълго мълчание

Завърналият се в Бундеслигата Сами Кедира оказа помощ на новия си отбор да избегне загубата при гостуването на Щутгарт в среща от 21-вия кръг. Световният първенец се регистрира с асистенция за крайното 1:1, което е глътка въздух за столичани, а е и първа точка при новия им треньор Пал Дардай. В 82-ата Кедира асистира на 17-годишния младеж Лука Нетц, който с малко шанс наказа противника.

Hertha Berlin's youngest ever goalscorer...

Left-back Luca Netz (17)
— Bundesliga English (@Bundesliga_EN)
Пред това Щутгарт беше повел след попадение на Саша Калайджич в последната минута на първото полувреме. Първоначално този гол не беше приет поради сигнал за засада, само че ВАР изчесли, че такава не е имало.

До през днешния ден Херта се намираше в серия от четири следващи загуби, а няма победа от седем кръга насам. Берлинчани са единствено на точка от рисковата зона, само че са и с две срещи повече от идващия ги Арминия (Билефелд). Щутгарт пък остава в средата на класирането. Бундеслига 21 кръг, събота 13 февруари  Щутгарт 1:1краен резулат  Херта