МИЛАН (AP) — Хелас Верона увеличи шансовете си за оцеляване

...

Верона увеличава шансовете си за оцеляване с победа с 2-1 над Фиорентина. Рома е домакин на Ювентус по-късно

МИЛАН (AP) — Хелас Верона усили възможностите си за оцеляване в Серия А с победа с 2-1 над Фиорентина, до момента в който други борещи се Емполи и Фрозиноне изиграха разочароващо тъждество 0-0 в неделя.

И трите тима бяха заключени с 31 точки преди уикенда, единствено две точки над зоната на изпадащите.

Верона беше подкрепена от треньора на Фиорентина Винченцо Италиано, който избра да ротира тима си преди реваншът от полуфиналите на Лига на конференциите Европа в сряда. Фиорентина победи Клуб Брюж с 3-2 в първия мач предходната седмица.

И гостите подариха на Верона откриването в неделя в 13-ата минута, когато при комплициране със бранителя на Фиорентина Лука Раниери, вратарят Оливър Кристенсен се провали да събере безобидно дълга топка и вместо това да смъкна Тиджани Нослин. Дарко Лазович осъществя получената дузпа.

Гаетано Кастровили, който по-рано удари гредата, изравни малко преди полувремето за първия си гол, откогато се завърна неотдавна от травма в коляното, която го извади о...