Ливърпул победи Тотнъм с 4:2 в двубой от 35-ия кръг

...

Ливърпул разби на пух и прах надеждите на Тотнъм за ШЛ

Ливърпул победи Тотнъм с 4:2 в дуел от 35-ия кръг във Висшата лига. Така " шпорите " като че ли изгубиха шансовте си за Шампионска лига, макар че и Астън Вила позволи неточност против Брайтън.

Мохамед Салах изведе мърсисайдци напред в 16-ата минута след хубаво подаване на Коди Гакпо.

В последната минута на първата част падна и втори гол дело на Анди Робъртсън, който направи добавка след удар на Салах.

Пет минути след почивката Коди Гакпо заби и трети гол, а малко по-късно Харви Елиът с същинска бомба повиши на 4:0

Лондончани въпреки всичко върнаха две попадения посредством Ричарлисон и Хюн-мин Сон в 73-ата и 77-ата минути, само че силите им не стигнаха за освен това.

В класирането Ливърпул остава трети със 78 точки, а Тотнъм е пети с 60 пункта и към този момент с илюзорни шансове за класиране в топ 4 и ШЛ.

Тотнъм опита да натисне в първите минути на мача и още в третата минута се стигна до удар към вратата на Алисон. Педро Поро центрира от статично състояние, а след изчистване топката стигна до Ив Бисума. Халфът опитва шут от границата на наказателното поле, само че той не бе успешен.

След осем минути игра пристигна ред и на Ливърпул да сътвори заплаха. Мохамед Салах получи топката на крилото и опитва центриране с външен фалц. Топката закупи изненадваща траектория и се удари в напречната греда, след което отбраната се оправи.

Минута след приключването на четвърт час игра домакините доближиха до попадение. Коди Гакпо получи подаване на крилото и влезе към втрешността на терена. Последва превъзходен пас на втора греда, където Мохамед Салах засече с глава и матира Виакрио. Това постави завършек на головата суша на египтянина, който не се бе разписвал от игра в 7 следващи срещи.

Пет минути преди края на полувремето Луис Диас опитва акробатичен ножичен удар, само че израти топката в навън.

В последната минута от пъврата част футболистите на Юрген Клоп нанесоха втори удар. Алексис Мак Алистър изведе с прекрасен пас Трент Алкезандър-Арнолд на десния фланг. Последва центриране, което стигна чак до Андрю Робъртсън. Левият бек подаде към Мохамед Салах и последва шут, който Викарио отрази. Робъртсън обаче продължи придвижването си и направи добавка, с цел да даде стабилен задатък на своя отбор преди почивката.

Наказателната акция на " алените " беше възобновена единствено пет минути след почивката. Харви Елиът лиши топката от Емерсон Роял и центрира към Коди Гакпо. Нидерландецът засече подаването с глава и заби топката за трети път в мрежата.

Само девет минути по-късно падна и четвърти гол. Мохамед Салах чукна топката към Харви Елиът, който с същински снаряд не остави никакви шансове на стража на гостите.

В 73-ата минута Тотнъм понижи резултата. Бренан Джонсън получи пас в кулоар и пусна успоредна топка към Ричарлисон. Бразилецът беше оставен непокрит и съумя да понижи резултата.

След още 4 минути футболистите на Постекоглу върнаха още един гол. След нова добра офанзива Ричарлисон заложи топката за Хюн-мин Сон, който с обмислен удар върна очакванията за своя отбор.

В заключителните минути Мохамед Салах вкара още един гол, само че той бе анулиран за засада в зародиша на офанзивата. Така резултатът се резервира и Ливърпул победи Тотнъм с 4:2

FT Ливърпул - Тотнъм 4:2

1:0 Мохамед Салах 16'

2:0 Андрю Робъртсън 45'

3:0 Коди Гакпо 50'

4:0 Харви Елиът 59'

4:1 Ричарлисон 73'

4:2 Хюн-мин Сон 77'

Стартови сформира:

Ливърпул: 1. Алисон, 66. Трент Алекзандър-Арнолд, 78. Джарел Куанса, 4. Върджил ван Дайк (К), 26. Андрю Робъртсън, 19. Харви Елиът, 3. Уатару Ендо, 10. Алексис Мак Алистър, 11. Мохамед Салах, 18. Коди Гакпо, 7. Луис Диас

Треньор: Юрген Клоп

Тотнъм: 13. Гулиемо Викарио, 12. Емерсон Роял, 37. Мики ван де Вен, 17. Кристиан Ромеро, 23. Педро Поро, 30. Родриго Бентанкур, 29. Папе Сар, 8. Ив Бисума, 22. Бренън Джонсън, 21. Деян Кулушевски, 7. Хюн-мин Сон (К)