Защитаващият титлата си тим на Нова Зеландия ще се изправи

...

Нова Зеландия мина през Ирландия и чака Англия на полуфиналите

Защитаващият купата си отбор на Нова Зеландия ще се изправи против Англия в полуфинален дуел от Световното състезание по ръгби идната събота, откакто не остави шансове на Ирландия, побеждавайки го 46:14 в Токио.

Трикратният отличник на планетата бяха изгубили два от последните си три мача с ирландците, само че представянето им в събота отрази общия баланс на „ кивитата “ против „ детелините “ – 29 победи против две провали, при едно тъждество. След равностойни първи 10 минути, новозеландците се откъснаха и в последна сметка закономерно надделяха противника след седем гола, два от които на Аарън Смит.

Със сигурност Англия ще бъде по-сериозен тест за международния първенец, откакто по-рано в профил Австралия след 40:16 в първия четвъртфинал, игран в Ойта. Домакините от Япония играят с Южна Африка, а Уелс се изправя против Франция в останалите два 1/4-финални конфликта в неделя. /БГНЕС