Защитаващият титлата си световен шампион в MotoGP Марк Маркес оглави

...

Маркес е първи, а Дови – последен във втората тренировка за ГП на Аржентина

Защитаващият купата си международен първенец в MotoGP Марк Маркес оглави втората подготовка от спортния уикенд на MotoGP в Аржентина – втори кръг за сезон 2018. Неговият главен съперник в шампионата и водач в генералното класиране Андреа Довициозо от отбора на Ducati приключи сесията финален. Седем минути след старта на тренировката заваля дъжд, което понижи доста броя на състезателите на пистата " Рикардо Тормо ".

#MotoGP FP2 @marcmarquez93 ends day one on top and will head straight to Q2 tomorrow

But it's disaster for @AndreaDovizioso who ends the session 24th and last! #ArgentinaGP pic.twitter.com/K8cFdEltLT
— MotoGP™(@MotoGP) April 6, 2018
Маркес записа най-хубавата обиколка за деня в края на втората подготовка – 1:39.395 мин, когато трасето към този момент бе почнало да изсъхва. Кал Кръчлоу със сателитна Honda бе другият водач, чието време падна под бариерата от минута и 40 секунди. Тито Рабат бе вторият сателитен водач, който откри място в челото с третата си позиция.

Андреа Яноне със Suzuki остана четвърти с минимална преднина по отношение на съотборника на Маркес – Дани Педроса и дуото на Yamaha Маверик Винялес и Валентино Роси. Заводските водачи на Ducati обаче организираха незадоволителна подготовка. Хорхе Лоренсо приключи сесията на 17-а позиция, а водачът в генералното класиране Довициозо – на 24-а – седем десети над времето на предпоследния – дебютантът Ксавие Симеон.
Снимка: ©Getty Images