Започват 1/8 финалните мачове за Чалъндж къп“ между волейболните отбори

...

Утре: Старт на финалните мачове за „Чалъндж къп“ между „Дея Спорт“ и „Олимпиакос“

Започват 1/8 финалните мачове за „ Чалъндж къп “ сред волейболните тимове на „ Дея Спорт “ и гръцкия гранд „ Олимпиакос “. Играе се на разменено посещение. Първият дуел е на следващия ден, 30 ноември, сряда. Домакин е залата в Пирея. Началото на срещата е в 19:00 часа.

Мачът реванш е на 13 декември в зала „ Младост “. Часът е същият – 19:00. В Бургас феновете ще могат да следят гратис волейбол от най-високо качество с присъединяване на „ Дея Спорт “ и „ Олимпиакос “.

Крайният победител от двете срещи ще се класира за четвъртфиналите. Дотук нашите съумяха да отстранят многократния първенец на Испания „ Лас Палмас “ след разменени победи с по 3:1 и триумф в „ златния гейм “ с 15:13 точки в зала „ Младост “, а по-късно и един от водещите тимове в Швейцария – „ Лозана “, след две победи с по 3:1.

Това е дебютно присъединяване на „ Дея Спорт “ в европейските клубни шампионати.
Източник: dnews.bg