Заемащият едва 14-а позиция в Чемпиъншип Нотингам изненадващо срази носителя

...

Сензация! Нотингам изхвърли носителя на трофея Арсенал от ФА Къп

Заемащият едвам 14-а позиция в Чемпиъншип Нотингам изненадващо съкруши носителя на трофея Арсенал с 4:2 и го детронира още в третия кръг на шампионата за Купата на Англия – ФА Къп.

Домакините започнаха по-активно и поведоха в резултата с гол на американският защитник Ерик Лихай (20) след асистенция на Киърън Доуел от фаул. Радостта на Форест бе къса, защото Пер Мертезакер (23) бързо изравни. Уолкот центрира, след рикошет топката се удари в гредата, а при разбъркването Мертезакер се разписа.

Малко преди почивката Нотингам още веднъж излезе напред в резултата с втори гол на Ерик Лихай (44) след удар от границата на наказателното поле.

Всичко в играта на домакините се получаваше и след почивката, а Бен Бреретън (64-дузпа) усили задатъка им, откакто съдията отсъди 11-метров углавен удар за нарушаване на Роб Холдинг.

Дани Уелбек (79) върна очакванията на „ артилеристите ”, че могат да се доберат до тъждество и преиграване, само че Киърън Доуел (85-дузпа) вкара за 4:2. В 89-ата минута Джо Уоръл получи пряк червен картон и домакините приключиха срещата в понижен състав.

В последна сметка Нотингам продължи напред, откакто стана първият отбор от по-долна дивизия, който вкарва 4 гола против „ артилеристите ” в тази конкуренция след Хъл Сити през 1908 година. Арсенал отпадна за първи път под управлението на Арсен Венгер в третия кръг на шампионата.
Източник: blitz.bg