Ювентус победи Сампдория с 2:1 в драматичен мач от 18-ия

...

ВАР спаси рекорден Юве, Роналдо отново герой

Ювентус победи Сампдория с 2:1 в трагичен мач от 18-ия кръг на Серия " А ". Точен на два пъти за " бианконерите " бе Кристиано Роналдо (2,65-дузпа), а за " моряците " се разписа Фабио Куалярела (33-дузпа). Изравнителен гол на Рикардо Сапонара в 91-ата минута бе анулиран, след намесата на ВАР.

" Старата госпожа " събра рекордните 53 точки след първата половина на сезона в италианкото състезание. Тимът на Масимилиано Алегри е безапелационен водач. Сампдория са 5-ия с 29 пункта.

Снимка 397664
Източник:

Двубоят стартира чудесно за Юве. Пауло Дубала откри Кристиано Роналдо, който откри резултата още във 2-ата минута с техничен удар от границата на наказателното поле.

В 33-ата минута Сампдория стигна до изравнителен гол. Съдията Валери отсъди дузпа след намесата на ВАР. Зад топката застана Фабио Куалярела, който направи 1:1.

Мойс Кийн и Леонардо Спинацола ще изоставен Ювентус
Двама футболисти на Ювентус сигурно напущат клуба през януари

Болоня демонстрира сериозен интерес към състезателите

В 64-ата минута Алекс Ферари игра с ръка в наказателното поле и още веднъж след видеоповторение, торинци получиха право да изпълнят дузпа, която Роналдо осъществя за 2:1.

Драмата настъпи в 92-ата минута, когато Рикардо Сапонара с приказен удар съумя да изравни. Попадението му бе анулиран поради засада в по-ранен стадий на офанзивата на Грегоар Дефрел.