Ювентус победи Сампдория с 2:1 като гост в мач от

...

Точен изстрел на Роналдо осигури победа на Юве срещу Сампдория

Ювентус победи Сампдория с 2:1 като посетител в мач от 17-и кръг на италианското състезание. Мачът се организира на стадион “Луиджи Ферарис ” в Генуа пред 23 100 почитатели.

Пауло Дибала даде преднина на гостите в 19-ата минута, а домакините съумяха да изравнят в 35-ата с гол на Джанлука Капрари. В самия завършек на полувремето бе прецизен Кристиано Роналдо, който се разписа в пети следващ мач. Повече голове в срещата не бяха маркирани и Ювентус си потегли с трите точки. Тимът на Роналдо е водач в класирането с 42 точки, а Интер е втори с 39 и е изиграл един мач по-малко.

Вратарят на Ювентус Джанлуиджи Буфон излезе титуляр против Сампдория и записа своя мач №647 в Серия А, като се изравни по този индикатор с рекордьора Паоло Малдини. /БГНЕС
Източник: dnesplus.bg