Ювентус отпадна в четвъртфиналите на Шампионската лига, отстъпвайки с 1:2

...

Аякс е любимата жертва на Кристиано след… Юве

Ювентус отпадна в четвъртфиналите на Шампионската лига, отстъпвайки с 1:2 против Аякс вкъщи, а единственото попадение за “бианконерите” бе дело на Кристиано Роналдо. Най-резултатният футболист в историята на шампионат наказа холандския клуб за девети път, а в кариерата си в ШЛ португалското острие е наказвал единствено един различен тим повече, в сравнение с амстердамския отбор.

9 - @Cristiano Ronaldo has scored nine goals against Ajax in Champions League; the only team he has scored more in the competition is Juventus (10).. pic.twitter.com/urJmIQ0lr6
— OptaCan (@OptaCan) April 16, 2019
Най-много голове в шампионата на богатите CR7 е отбелязал срещу… сегашния си клуб. В кариерата си преди да дебаркира в Торино, петкратният притежател на “Златната топка” е вкарвал против Юве общо 10 пъти.

С попадението си на “Ювентус Стейдиъм” нощес Роналдо се разписа в седми следващ четвъртфинален мач. За тези седем дуела 34-годишната легенда има съвсем двойно повече голове - 13. Шампионска Лига 1/4 кръг, вторник 16 април  Ювентус 1:2краен резулат  Аякс