Юношите старша възраст до 18 години на Левски и Славия

...

НА ЖИВО: Битка за младежката ШЛ - Славия срещу Левски 2:0, пропуск от дузпа

Юношите старша възраст до 18 години на Левски и Славия играят при резултат 0:2 във финала за Купата на БФС. "Белите " откриха резултата при започване на второто полувреме посредством Наско Кехайов, а девет минути преди края на постоянното време Кристиян Атанасов удвои.

Във 2-ата минута „ белите “ осъществиха попадение във вратата на Йоан Загоров. Мартин Георгиев отклони към Валентин Петров, който вкара в мрежата на „ сините “, само че попадението бе анулирано поради засада.

Домакините продължиха да работят по-агресивно, само че не съумяха да застрашат вратата на Йоан Загоров. В 37-ата минута Петър Долапчиев стреля от границата на наказателното поле, само че не съумя да откри задачата.

В 43-ата минута бе отсъдена дузпа за "белите " за игра на бранител на "сините " след удар на Самуил Стойнев. Зад топката застана Чунг Нген До стреля в долния десен ъгъл, само че Йоан Загоров избави.

В 49-ата минута откакто Левски пропусна при контра, бе осъден. Наско Кехайов с прекрасен самостоятелен рейд напредна, мина през няколко бранителя, нахлу в наказателното поле и преодоля ЗАгоров с шут по земя в долния десен ъгъл.

В 64-ата минута "сините " бяха покрай изравнително попадение. Асен Митков стреля рисково от директен свободен удар, пращайки топката над напречната греда. Символичните посетители пробваха да притиснат противника си, само че не успяваха да принудят Иван Маринов да се намесва уверено.

В 77-ата минута ново попадение на Славия бе анулирано поради засада на Виктор Найденов. Четири минути по-късно "белите " удвоиха преднината си. Роберто Райчев комбинира чудесно с Нгуен До. Той продължи към Кристиян Атанасов, който засече чудесно от близко.

ЛЕВСКИ U18 - СЛАВИЯ U18 2:0

0:1 Наско Кехайов 49'

0:2 Кристиян Атанасов 81'

ЛЕВСКИ: 99. Йоан Загоров, 14. Никола Църовски, 5. Атанас Килов, 2. Слави Чакъров, 4. Димитър Андонов, 8. Александър Асенов, 6. Антоан Стоянов, 3. Асен Митков, 7. Антон Иванов, 10. Ивайло Марков, 18. Преслав Бачев

СЛАВИЯ: 30. Иван Маринов, 35. Виктор Найденов, 18. Давиде Георгиев, 6. Мартин Георгиев, 4. Петър Долапчиев, 15. Кристиян Атанасов, 5. Валентин Петров, 71. Чунг Нгуен До, 93. Самуил Стойнев, 9. Борис Димитров, 11. Наско Кехайов