Юношеският национален отбор по футбол на България до 16 г.

...

България до 16 години изпусна равенство с Босна и Херцеговина в последната минута

Юношеският народен тим по футбол на България до 16 година позволи проваляне с 1:2 от връстниците си от Босна и Херцеговина в контрола, като резултатът бе 1:1 до самия завършек на срещата, само че домакините съумяха да стигнат до победно попадение в последните секунди.

Това бе втора инспекция сред двата състава в границите на една седмица, като момчетата на Йордан Петков и в предходния дуел.

Също както и в първия другарски мач в средата на седмицата, голът за българската селекция бе дело на Преслав Бачев. Той бе прецизен в 54-ата минута, когато възвърне равенството. Бачев приключи чудесна контраофанзива на нашия отбор, като напредна, изпревари двама противникови играчи и с обмислен удар откри мрежата.

Преди това босненците съумяха да открият резултата още в седмата минута, възползвайки се от недоразумение в родната отбрана. Срещата вървеше към справедливо тъждество, само че в заключителните минути резервата Стефан Марчетич донесе успеха на Босна и Херцеговина.