Юношеският национален отбор на България по футбол до 17 години

...

България U17 започна със загуба квалификациите за Евро 2023

Юношеският народен тим на България по футбол до 17 години започва със загуба в квалификациите за Евро 2023. Воденият от селекционера Йордан Петков тим отстъпи с 0:2 на Швейцария в първия си мач от група 13, игран на стадион " Хаджи Димитър " в Сливен.

И двата гола за швейцарците вкара Уинсли Ботели.

" Лъвчетата " се показаха на положително равнище и бяха равностойни на противника си, само че малшанс им попречи да стигнат до освен това от почетна загуба.

Ботели откри резултата в последните секунди на първата част след тъкмо изпълнена дузпа. В 65-а минута 16-годишният нападател се разписа за повторно и предреши изхода от срещата.

В минутите до края българите пробваха напън и сътвориха няколко положителни обстановки, само че по този начин и не стигнаха до попадение.

В другия мач от групата Турция се наложи над Сан Марино с 5:1.

България среща Турция във втория си мач на 16 октомври (неделя) от 16:00 часа, а на 19 октомври (сряда) от 16:00 ч. се изправя против Сан Марино.

Първите два тима от всички 13 квалификационни групи ще се класират за Елитния кръг напролет на 2023 година, както и четирите трети тима с най-хубави индикатори против първите два отбора в своите групи.

За финалите на Евро 2023 за юноши до 17 година ще се класират общо 16 тима, в това число и домакинът Унгария.

Съставът на България против Швейцария: Марио Младенов, Теодор Минчев, Кубрат Йонашчъ, Ивайло Видев, Симеон Шишков, Константин Димитров (84-Валентин Доцев), Джанер Садетинов (67-Кристиян Ирмиев), Кристиян Балов (68-Иван Сулев), Адриан Райчев (36-Даниел Коков), Ивелин Георгиев, Филип Гигов (84-Борис Кехайов).