Втородивизионният Холщайн Кил е много близо до промоция за Първа

...

Холщайн на крачка от Бундеслигата

Втородивизионният Холщайн Кил е доста покрай промоция за Първа Бундеслига, откакто в първия мач отплейофа за влизане/оставане победи като посетител елитния Кьолн с 1:0.

Резервата Зимон Лоренц вкара единствения гол в 59-ата минута, единствено няколко секунди след появяването си в игра. В 78-мата минута Холщайн можеше да вкара и втори гол, само че Яни Сера уцели напречната греда на вратата на Кьолн с глава.

Домакините от Кьолн също имаха благоприятни условия за гол, само че направиха доста пропуски пред вратата на противника си.

Реваншът, който ще дефинира последния участник в Бундеслигата през идващия сезон, е в събота в Кил. Кьолн приключи сезон 2020/21 на 16-о място в Първа Бундеслига, до момента в който Холщайн бе трети във Втора Бундеслига.