Волейболният ЦСКА загуби от руския Белогорие Белгород с 0:3 гейма

...

Руснаци пречупиха набързо волейболния ЦСКА

Волейболният ЦСКА загуби от съветския Белогорие Белгород с 0:3 гейма /23:25, 20:25, 18:25/ в първия мач от 1/16-финалите в шампионата за Купата на CEV.

Реваншът е на 19-и декември.

В зала "Универсиада " в София "червените " не съумяха да се опълчват на именития си противник, който бе с българина Николай Николов в състава, като само в края на първия гейм и началото на втория тормозиха съветския тим.

Първият гейм мина под диктовката на гостите, които поведоха с 16:11. "Червените " изравниха до 22:22, само че Белогорие завоюва с 25:23.

Последва положително начало на втората част, ЦСКА взе задатък от 4:1 точки, само че Белогорие бързо обърна и взе още веднъж самодейността, с цел да вземе гейма с 25:20.

В третия гейм още веднъж съветският отбор бе преобладаващ и затвори мача след 25:18 точки в своя изгода.