Волейболният отбор на Левски записа 3-а поредна и общо 6-а

...

Левски измъкна драматична победа над Пирин

Волейболният тим на Левски записа 3-а поредна и общо 6-а победа в Суперлигата на България. Воденият от Владимир Николов отбор измъкна трагичен триумф над Пирин (Разлог) с 3:2 (23:25, 25:22, 19:25, 25:19, 17:15) в мач от междинния 9-и кръг на шампионата, игран довечера пред към 500 фенове в зала " Христо Ботев " в столицата.

По този метод " сините " са на 3-о място във краткотрайното класиране с 6 победи, 3 загуби и 15 точки, само че преди останалите срещи от кръга на следващия ден. Пирин пък остава 8-и с едвам 3 победи, 6 загуби и 12 точки. В постоянния 10-и кръг, този уикенд, Левски ще гостува на първенците от Нефтохимик 2010 (Бургас), до момента в който разложани са още веднъж посетители, само че този път на Добруджа 07 (Добрич).

Мачът ще се запомни със завръщането в игра за Левски на диагоналът Смилен Мляков, който се възстановяваше дълго време от травма в лакътя. Опитният волейболист се появи за малко на полето през първия и втория гейм, като смени Владо Николов.

Първият гейм мина през много обрати. Пирин поведе първоначално с 5:3, само че последователно " сините " обърнаха нещата и на собствен ред съумяха да излязат напред и взеха задатък от 14:11. След това се стигна до тъждество при 22:22, последвано и от 23:23. В последна сметка Пирин поведе след 25:23. Във втората част играта стартира равностойно, само че въпреки всичко Левски поведе при 5:3, само че Пирин незабавно изравни при 5:5. Последваха нови равенства 7:7 и 8:8. След активизация " сините " дръпнаха с 3 точки при 11:8. Постепенно дистанцията в точките се резервира и стигна до 17:14. Блок-аут на шотландският център на Левски Марк МакГивърн направи резултата 18:15 в интерес на " сините ". Младият Алекс Николов, който влезе като запаса, извърши превъзходен сервис и резултатът стана 23:20 в интерес на Левски. В идната офанзива Владимир Николов не съумя да приключи добре една офанзива и 23:21. При геймбола за Левски при 24:21 Трифон Лапков сбърка, само че след неточност в офанзива на Пирин Левски завоюва с 25:22 и изравни в геймовете на 1:1.

В началото на третия гейм Пирин поведе с 5:1, само че по-късно отстъпи самодейността и се стигна до тъждество при 6:6. След равностойна игра се стигна до 10:10, само че Марк МакГивърн направи резултата 11:10 в интерес на " сините ". Следващите 4 следващи точки бяха в интерес на Пирин и се стигна до 14:11 в тяхна изгода, което накара Владо Николов да вземе тайм-аут, след който Левски направи две следващи точки и резултатът стана 14:13. В идващите минути Пирин беше по-концентриран на полето и дръпна с 20:16, с цел да затвори гейма при 25:19 след неточност от сервис на Алекс Николов. В четвъртия гейм след серия от отлични сервиси на Трифон Лапков Левски натрупа преднина и поведе с 7:3. Разликата продължи да набъбва до 14:9, което принуди наставника на Пирин Мирослав Живков да вземе спиране. Стигна се до 17:11 за Левски след добра офанзива на Владо Николов. Разликата се резервира до 19:13 за " сините " след офанзива на Иван Петров, а краят на гейма пристигна при 25:19 за момчетата на Владо Николов, което срещата влезе в тайбрек.

Първата точка в петия съдбоносен гейм беше за Левски. След това нещата бяха много равностойни до 6:6, след което Пирин дръпна с 8:6 след сполучлива офанзива и неточност на Трифон Лапковн. С отлична пусната топка Владо Николов реализира 10-ата точка за Левски за 10:10. В един миг Пирин съумя да направи поврат за 13:11. Левски взе тайм-аут, а след него Владо Николов направи блок, с цел да понижи резултата до 13:12, капитанът на разложани Благовест Катранджиев направи резултата 14:12, само че Левски избави двата мачбола за Пирин и изравни при 14:14. Все отново, Левски измъкна тайбрека със 17:15 и крайната победа с 3:2 след отлична офанзива на Владо Николов и ас на Марк МакГивърн.

Най-полезен за Левски бе играещият старши треньор Владимир Николов с 20 точки (2 блока и 32% успеваемост в атака) за успеха. Теодор Богданов заби още 18 точки ( 5 блока! и 65% успеваемост в атака), а Марк МакГивърн (4 блока, 4 аса и 56% успеваемост в атака) и Иван Петров (1 ас, 52% успеваемост в офанзива и 53% положително посрещане) се регистрираха с по 17 точки за триумфа.

За отбора на Пирин Радослав Попов (2 блока, 41% успеваемост в офанзива и 50% положително посрещане) и Йордан Желязков (2 блока, 4 аса и 39% успеваемост в атака) осъществиха по 21 точки, само че и това не оказа помощ за триумфа.

ЛЕВСКИ - ПИРИН (РАЗЛОГ) 3:2 (23:25, 25:22, 19:25, 25:19, 17:15)
ЛЕВСКИ: Делчо Раев 1, Владимир Николов 20, Трифон Лапков 14, Иван Петров 17, Теодор Богданов 18, Марк МакГивърн 17 - Ивайло Лалов-либеро (Смилен Мляков, Александър Николов 1, Самуил Вълчинов 3, Иван Панков)
Старши треньор: ВЛАДИМИР НИКОЛОВ
ПИРИН: Франсиско Сотелдо 1, Йордан Желязков 21, Радослав Попов 21, Благовест Катранджиев 14, Костадин Гаджанов 12, Петър Бъчваров 5 - Христо Колев-либеро (Мартин Кръстев 2, Георги Елчинов, Тодор Димитров, Любомир Телкийски, Мартин