Волейболният отбор на Град (Белоградчик) завърши есенния дял на Западната

...

Град прекъсна победната серия на Сливнишки герой, ще зимува в Топ 3 на Западната група

Волейболният тим на Град (Белоградчик) приключи есенния дял на Западната група на Висшата лига в Топ 3, откакто реализира пета победа. Волейболистите от Белоградчик се постановиха като домакини над Сливнишки воин (Сливница) с 3:1 (25:18, 25:18, 27:29, 25:16) в мач от 9-ия кръг. Така те прекъснаха победната серия на играчите на Мартин Стоев. Състезателите на Христо Христов завоюваха безапелационно първите два гейма, след което след оспорвана борба разрешиха на противника да понижи пасива си. В решителния четвърти гейм домакините от Град още веднъж поеха самодейността и се поздравиха с успеха след 25:16 и крайното 3:1 гейма. Град има в актива си 15 точки след 5 победи и 3 загуби, като заема 3-а позиция в таблицата. Сливнишки воин е 7-и с 8 точки след 4 победи и 4 загуби.

Ботев (Луковит) продължава победния си път и сполучливото си показване. Волейболистите на Пламен Тодоров се поздравиха с 8-а победа, откакто се постановиха като посетители над Люлин (София) с 3:1 (21:25, 25:21, 25:9, 25:16) . Ботев остава решителен водач с 23 точки след 8 победи от 8 мача и единствено три изгубени гейма. Люлин е 5-и с 13 точки след 4 победи и 4 загуби.

Играчите на Звездец (Горна Малина) реализираха 3-а поредна и общо 4-а победа в Западната група. Воденият от Иван Генков тим победи без особени проблеми Етрополе при гостуването си с 3:0 (25:13, 25:21, 25:18) за час игра, продължавайки възходящата си линия от миналата среща, в която записа връх. Звездец се изкачи на 4-а позиция в класирането с 13 точки след 4 победи и 4 загуби. Етрополе остава на последната 8-а позиция с едвам 2 точки и без победа досега.

Тетевен Волей също приключи полусезона с победа. Състезателите на Петър Мечкаров надиграха като домакини Миньор (Перник) с 3:1 (25:20, 25:19, 21:25, 25:22) в зала " Георги Бенковски " в планинския град с поддръжката на правилните си почитатели. Зелените " се завърнаха на победния път след 4 следващи загуби, като имат в актива си 13 точки и са шести. Перничани остават на втората позиция с 16 точки след 5 победи и 3 загуби.