Волейболният Хебър загуби от полския Алурон Вирту Варта (Заверче) в

...

Хебър отстъпи на поляци в ШЛ

Волейболният Хебър загуби от полския Алурон Вирту Варта (Заверче) в четвъртия си мач от група " В " на най-престижния европейски шампионат - Шампионската лига. Воденият от Камило Плачи отбор отстъпи на съперника с 0:3 (24:26, 15:25, 17:25) в дуел от група В на конкуренцията, игран в " Домброва Гурнича ".

В първата среща посред им преди към месец " жълто-зелените " се постановиха с 3:1 гейма в зала " Васил Левски ". Така Заверче излезе още веднъж оглави класирането, с 9 точки (3 победи, 1 загуба), пазарджиклии остават на четвъртата позиция с 2 точки и без триумф.

Първият гейм бе основен, като предложи равностойни моменти, след което домакините взеха превес. Включването на Пламен Шекерджиев при 17:21 докара до прохлада, като сервисът му оказа помощ за възхода на отбора и Хебър изравни (22:22). Във значимите моменти обаче опитът и класата на Заверче си споделиха думата и наклониха везните в тяхна изгода.

В идващите две елементи Хебър нямаше същите съпротивителни сили. Камило Плачи направи няколко рокади в състава, само че и това не оказа помощ. Във втория и третия гейм " тигрите " не съумяха да слагат противника напрегнат. Увеличиха се грешките, спадна процентът в офанзива и това оказа въздействие върху развоя на мача.

Домакините стартираха с преднина (3:1 и 4:2), след което " тигрите " изравниха. Играта продължи точка за точка, след което Заверче още веднъж излезе напред (13:11). Постепенно преднината на състезателите на Михал Винарски нарастна, само че в основните моменти (21:16) пазарджиклии осъществиха серия (22:22) и бяха равностойни на противника. Интригата продължи до самия завършек на гейма, като поляците съумяха да измъкнат частта след 26:24.

Двата отбора си размениха волейболни причини изначало, след което " жълто-зелените " набраха инерция. Камило Плачи направи няколко промени в състава, само че не помогнаха. Доминацията на полския гранд бе цялостна и усили задатъка си.

Третата част потегли идентично, като Заверче още веднъж стартира мощно и резервира темпото си. Домакините не позволиха особена опозиция, само че в основните моменти българският първенец се активизира и стопи част от дистанцията. Не можа да се случи нищо повече и поляците затвориха чисто.

Най-резултатен бе Якопо Масари с 10 точки (1 блокада), толкоз осъществя и Симон Хирш (1 ас, 2 блокади). За противника Урош Ковачевич завърши с максимален актив - 15 точки (1 ас, 1 блокада), Милош Снишчол приключи с 11 точки (1 ас, 3 блокади).

Хебър: Илия Петков, Якопо Масари, Александър Туш, Симон Хирш, Виктор Йосифов, Тодор Алексиев, Теодор Салпаров - либеро (Пламен Шекерджиев, Иван Латунов, Добромир Димитров, Трифон Лапков).

Източник: marica.bg