Волейболните шампионки на България Марица (Пловдив) бяха много близо от

...

Марица не успя да вземе гейм от КСМ Търговище

Волейболните шампионки на България Марица (Пловдив) бяха доста близо от това да вземат първия си гейм в груповата фаза на Шампионската лига за този сезон. Маричанки изгубиха с 0:3 (18:25, 10:25, 24:26) гейма от румънския КСМ Търговище Търговище. Мачът се игра пред към 1100 фенове в зала Търговище.

Шампионките бяха без капитанката си Ива Монова, която е с висока температура.

Марица стартира доста добре мача и поведоха с 3:1, стигна се и до 8:6 за шампионките, домакините съумяха да създадат разлика и се стигна до 12:9. Геймът завърши при 25:18 за домакините след сполучлива офанзива на Адриан Матей.

Във втория гейм КСМ Търговище поведе с 6:3, стигна се до 18:9, а геймът завърши след 25:10.

Момичетата на Борислав Крачанов поведоха в третия гейм с 8:6, стигна се и до 10:6, маричанки усилиха преднината си на 12:7. КСМ Търговище съумя да изравни при 13:13, румънките поведоха с 18:15, само че Жълто-сините демонстрираха темперамент и изравниха – 19:19. Марица и поведе след 22:21, 23:22. Маричанки стигнаха до геймбол при 24:23, само че домакините съумяха да измъкнат гейма, а с това и мача след 26:24.

Адриана Матей от КСМ Търговище беше определена за най-хубав състезател на мача.

Ива Дудова стана най-резултатна за Марица с 13 точки, 9 добави Добрина Христоскова, с 5 се регистрира Боряна Ангелова.

За домакините най-резултатни станаха Андриана Матей и Родица Бутерез с по 14 точки.

Следващият мач на Марица е след по-малко от 48 часа против отбора на Славия (София) от 10-ия кръг в Национална волейболна лига Демакс. Мачът ще се играе на 10 февруари петък, от 18:30 б.в. в залата на Пловдивския университет.
Източник: plovdiv-online.com