Волейболните национали започват с мач срещу Финландия същинската част от

...

Волейболистите се хвърлят в дълбокото с мач срещу Финландия

Волейболните национали стартират с мач против Финландия същинската част от европейското състезание в Полша. Двата състава ще играят довечера от 18.30 часа в осминафинален плейоф.

В група С българският тим стартира със загуба от Русия, само че с две победи против Испания и Словения зае второто място. От този миг право на неверни стъпки няма.

Победителят от мача с Финландия ще играе против Сърбия в четвъртфиналите. Ако стигне до полуфиналите, българският тим ще срещне някой сред европейския първенец Франция, Чехия и Германия.

Воденият от Пламен Константинов тим е любимец довечера. Въпреки това противникът не би трябвало да бъде подценяван.

Финландците потеглиха с победа с 3:2 против Естония, след което паднаха с по 0:3 от домакина Полша и Сърбия. Плюс за българския тим е, че към този момент изигра трите си мача в залата в Краков, където ще е и дуелът довечера.

В последния мач сред двата тима българите се постановиха с 3:1 в подготовка за олимпийските игри в Рио де Жанейро
© cev.lu

В предните три срещи с Финландия българите записаха две победи и загуба. Последният мач посред им беше в решителната подготовка за олимпийските игри в Рио де Жанейро. На 6 януари 2016 година в Берлин българите се постановиха с 3:1 след мощен мач на Тодор Скримов.

На международното през 2014 година в Полша Финландия завоюва безапелационно с 3:0. Тогава дуелът се игра във Вроцлав и беше последният за българския състав, който към този момент беше изгубил шансове за влизане във финалната шестица.

Двата тима играха и на Евроволей 2009, като по пътя към бронзовите медали България завоюва с 3:0 в Истанбул.