Волейболистките на Славия победиха като гости Казанлък Волей с 3:0

...

Славия с втора победа в женското първенство

Волейболистките на Славия победиха като посетители Казанлък Волей с 3:0 (25:15, 25:19, 25:23) в мач от 3-ия кръг на женското състезание на НВЛ на България, който се игра довечера в зала " Багира ".

С това „ белите “ записаха втора победа в шампионата, като заради отсрочени срещи на другите тимове, краткотрайно заемат 2-о място с 2 триумфа, 1 загуба и 5 точки. Лидер в таблицата преди изиграването на останалите срещи е ЦСКА с 2 победи и 6 точки.

Славистките преобладаваха напълно в първите два гейма, като правеха огромна разлика в своя изгода. Във втората част " белите " даже поведоха с 9:3 и 16:8, само че след това позволиха леко разпределяне за крайното 25:19. Единствено в третия гейм " розите " демонстрираха, че имат благоприятни условия, като се бореха като с еднакъв, само че след равенството 23:23 отстъпиха с 25:23 и Славия записа чиста победа с 3:0.