Волейболистите на Монтана отстъпиха на румънския Аркада (Галац) с 0:3

...

Даниел Пеев: Далеч сме от оптималното игрово състояние, но ще се борим с Аркада в реванша

Волейболистите на Монтана отстъпиха на румънския Аркада (Галац) с 0:3 гейма , в първия мач сред двата отбора от 1/16-финалите във втория по мощ евротурнир – за Купата на ЦЕВ (CEV Cup). Загубата доста понижи възможностите на родният отбор да продължи напред. Реваншът е на 24 ноември (вторник) от 18:00 часа в монтанската зала „ Младост “. Тимът, воден от Даниел Пеев, ще би трябвало да се бори за чиста победа, с цел да докара развоя до т.н „ Златен гейм “.

Старши треньорът на Монтана Даниел Пеев съобщи за BGvolleyball.com , че противникът е доста по-опитен и възможностите са на негова страна, само че все пак тимът му ще се бори за триумф на собствен терен.

„ В първите два гейма, които загубихме от Аркада, играта вървеше равностойно до 16-17 точка. След това домакините взимаха превес и го запазваха. В третия гейм водихме от самото начало, в края имахме четири точки преднина 21:17. За жал по-късно не успяхме да се оправим добре в посрещане. Това изравни играта, а в решителните моменти загубихме, така како не успяхме да осъществяваме една- две значими обстановки. Но като цяло от гейм на гейм равнището ни се повишаваше и бяхме най-близо в третата част до триумф. В последна сметка румънците са по-силният тим, имат в състава си по-опитни играчи. Докато в нашия състав имаме млади играчи, а за една част от тях това е дебют на интернационална сцена. “

„ Като цяло имаме проблеми в стабилизиране на играта за цялостен мач. Имали сме малко мачове до момента и това се отразява. Много надалеч сме от оптимално игрово положение. Макар и да сме упражнявали два месеца, нямаме изиграни доста мачове, а те дават това преимущество. Надявам се положението ни последователно да се усъвършенства. Все още имаме доста запаси на сервис, сега това не е оръжието, което би трябвало да бъде. Като няма сервис другото нещо е сайд-аут, който не е зле, само че би трябвало да се вдигне и там равнището. Сервисът е явен индикатор за положителната форма на състезателите, само че очевидно сега те нямат спокойствието да го обичай с по-голяма успеваемост. “

„ Въпреки, че загубихме с 0:3 в Румъния, не сме се отказали. Ще се борим в реванша. Надявам се в нашата зала да играем по-уверено, да бъдем по-спокойни и ще търсим победа. “