Волейболистите на Добруджа 07 (Добрич) записаха втора победа в първата

...

Добруджа удари Нефтохимик в дербито на Суперлигата

Волейболистите на Добруджа 07 (Добрич) записаха втора победа в първата осмица на Суперлигата на България, откакто удари изрично вкъщи първенеца Нефтохимик 2010 (Бургас) с в дербито на 7-ия кръг, играно довечера в зала " Добротица ". Срещата бе първа и за двата отбора след дълга пауза поради ковид.

Така добричлии е на 3-о място във краткотрайното класиране с 2 победи от 2 мача и 6 точки. Добруджа има още един мач до края на календарната година - против водача Хебър (Пазарджик). Двубоят е в събота (19 декември) от 18,30 часа.

Нефтохимик пък приключва годината 4-и в таблицата с 2 победи, 1 загуба и 5 точки.

Първата част на срещата стартира равностойно, като последователно домакините от Добруджа взеха контрола върху играта. Бургазлии съумяха да се приближат на няколко пъти в резултата, само че все пак момчетата на Мирослав Живков останаха постоянни и взеха гейма с добра преднина от 25:20. Втората част също протече под превъзходството на добричлии, само че в основните моменти разрешиха на първенците да съкратят оптимално дистанцията. Обрат обаче не последва и Добруджа усили задатъка си след 25:22. В третия гейм Нефтохимик поведе, окуражен от развоя на миналата част. Добричлии обаче изравниха, само че последва нова серия на Нефтохимик. Интригата в гейма остана жива, като резултатът бе подравнен. След равенството при 14:14 домакините " се отприщиха " и направиха постоянна разлика. Тя се резервира и Добруджа записа чиста победа след 25:21 и 3:0.

Над всички за Добруджа бе Жулиен Георгиев с 18 точки (1 блок и 55% успеваемост в атака) за успеха и беше разгласен за MVP на мача. Мартин Мечкаров (2 блока, 41% успеваемост в офанзива и 48% положително посрещане) и Венцислав Рагин ( 7 блока! и 50% успеваемост в атака) прибавиха 11 и 10 точки за триумфа.

За отбора на Нефтохимик единственият с двуцифров точков актив бе Мирослав Градинаров - 14 (1 блок, 1 ас и 39% успеваемост в атака).

ДОБРУДЖА 07: Георги Манчев 4, Жулиен Георгиев 18, Мартин Мечкаров 11, Димитър Маринков 9, Венцислав Рагин 10, Денис Чавдаров 8 - Николай Тодоров-либеро (Любослав Телкийски, Методи Ананиев)
Старши треньор: МИРОСЛАВ ЖИВКОВ
НЕФТОХИМИК 2010: Георги Братоев 3, Мирослав Градинаров 14, Денис Карягин 7, Златко Кьосев 2, Илия Петков 2, Николай Николов 9 - Теодор Салпаров-либеро (Стефан Георгиев, Мартин Пенев 2)
Старши треньор: НИКОЛАЙ ЖЕЛЯЗКОВ.