Воденият от Станимир Стоилов шампион на Казахстан Астана завърши наравно

...

"Астана" и Станимир Стоилов взеха първа точка в Лига Европа

Воденият от Станимир Стоилов първенец на Казахстан " Астана " приключи наедно 1:1 в семейството си на " Славия " (Прага), втори мач от груповата фаза на Лига Европа. Точката е първа за казахстанския отбор в тазгодишното издание на шампионата.

Нгадьой-Нгаджуй даде задатък на чехите в 18-ата минута. Камерунецът се разписа с глава след центриране от фаул на Сикора. В 42-ата минута Марин Томасов изравни резултата, откакто бе най-съобразителен в наказателното поле.

След подновяването на играта и двата отбора имаха положителни благоприятни условия да трансформират резултата. Шомко пропусна за " Астана ", а резервата на " Славия " Милан Шкода също не откри задачата. Така срещата завърши при резултат 1:1.

В първите срещи в Група " А " Астана загуби гостуването си на " Виляреал " с 1:3, а " Славия " (Прага) взе най-малък триумф като хазаин с 1:0 над " Макаби " (Тел Авив).
Източник: dnevnik.bg