Вицешампионът Монтана 2003 победи Локомотив София с 82:29 (17:6, 29:7,

...

Монтана 2003 и Рилски спортист записаха победи на старта на сезона в баскетболния елит при жените

Вицешампионът Монтана 2003 победи Локомотив София с 82:29 (17:6, 29:7, 22:4, 14:12) като хазаин в зала „ Младост “ в Монтана в среща от първия кръг на шампионата на България по баскетбол за дами – А група.

Домакините напълно преобладаваха в дуела, като поведоха с 46:13 в края на първото полувреме. След почивката баскетболистките на Монтана 2003 още веднъж имаха съществено предимство и преди четвъртата част резултатът бе 68:17. Домакините завоюваха битката под коша с 60 против 31 битки, а гостите от Локомотив съумяха да запишат двуцифрен точков актив единствено в последната четвърт. Най-голямата разлика в срещата доближи 57 точки.

Адисън Ричардс означи 15 точки и 3 битки за Монтана 2003, Катрин Терей Бригс се регистрира с 14 точки, 3 битки и 5 асистенции, а третата американка Тая Робинсън не бе в състава, воден от старши треньора Преслав Пешев.

За младия отбор на Локомотив София по 9 точки вкараха Ванеса Кокалова и Елеонора Петкова.

Отборът на Рилски състезател започва новия сезон 2023/2024 в А група при дамите с безапелационна победа над Академик Пловдив със 109:53 (38:18, 30:14, 22:10, 19:11). В „ Арена Самоков “ двата състава изиграха доста ефективен конфликт, в който домакините водеха от началото до края. Те означиха 38 точки за първите 10 минути, а на почивката водеха с 68:32. Съставът от Самоков продължи да усилва задатъка и през второто полувреме, като след третата част той бе 90:42. Най-голямата разлика доближи 56 точки.

Деница Манолова бе над всички за Рилски състезател с 27 точки и 8 битки, а Раня Абурая добави 16 точки. За Академик Пловдив, чийто състезателки направиха общо 35 неточности, Анастасия Калева приключи с 19 точки и 8 битки.

В идващия кръг на 14 октомври отборът на Монтана 2003 ще одобри Шампион 2006, Локомотив ще бъде хазаин в София на Академик Пловдив, а Рилски състезател ще гостува на тима на Шоутайм във Варна.