Виляреал разпиля Ювентус с 3:0 на „Алианц Стейдиъм и го

...

Виляреал шокира и постави на колене Ювентус

Виляреал разпиля Ювентус с 3:0 на „ Алианц Стейдиъм " и го изхвърли от Шампионската лига. Гостите откриха резултата в 78-ата минута посредством Жерард Морено, който бе прецизен от дузпа, а малко преди края на дуела удвои преднината си с гол на Пау Торес. Крайният резултат бе завършен надълбоко в добавеното време с попадение още веднъж от бялата точка този път на Арно Данжума. По този метод Италия остава без предстаавител в най-комерсиалния европейски клубен шампионат.

Гостите стартираха по-добре и в началните минути държаха контрола на топката. Домакините реагираха в 11-ата минута, когато Алваро Мората с хубав изстрел с глава принуди Херонимо РУли да се намесва уверено.

Снимка: БГНЕС  Виляреал шокира и сложи на колене Ювентус
Постепенно " бианконерите " притиснаха противника си и в 22-ата минута след мощен изстрел на Душан Влахович топката се спря в напречната греда. Веднага по-късно " жълтата подводница " също можеше да открие резултата, само че изстрел на Джовани Ло Селсо мина поркай десния непряк дирек.

В 35-ата минута Ювентус бе покрай откриващото попадение, откакто Хуан Куадрадо добре центрира от ъглов удар на далечната греда, където Душан Влахович нанесе изстрел от близко, само че Херонимо Рули бе на мястото си и избави.
Двата тима продължиха да играят открит и чист футбол, което бе чудесно за феновете, откакто играта не бе ненужно накъсвана. В заключителните минути на първото полувреме Хуан Куадрадо на два пъти заплаши вратата на гостите след осъществяване на корнер, само че домакините не съумяха да стгнат до попадение.

" Бианконерите " стартираха по-агресивно втората част и завоюваха контрола на топката, само че мъчно стигаха до рискове пред Херонимо Рули поради сгъстената защита пред аржентинския вратар. В 58-ата минута стражът на гостите боксира мощен изстрел на Адриен Рабио. Малко по-късно французинът стреля още веднъж от отдалеченост, само че този път около десния непряк дирек.

var width = window.innerWidth || document.documentElement.clientWidth || document.body.clientWidth; window.googletag = window.googletag || {cmd: []}; googletag.cmd.push(function() { googletag.defineSlot(`/401112551/m.fakti_post_2`, [[728, 90], [300, 100], [660, 250], [750, 200], [336, 280], [300, 250], [320, 50], [600, 250], [300, 600], [300, 75], [320, 100], [750, 300]], `div-gpt-ad-1646992589137-0`).addService(googletag.pubads()); googletag.pubads().enableSingleRequest(); googletag.pubads().collapseEmptyDivs(); googletag.enableServices(); }); googletag.cmd.push(function() { googletag.display(`div-gpt-ad-1646992589137-0`); });
Натискът на Ювентус се усили в идващите минути и изстрели на Хуан Куадрадо и Мануел Локатели минаха рисково около десния непряк дирек.

В 76-ата минута Франсис Коклен падна в наказателното поле, искайки дузпа, само че основния арбитър Сжимон Марчиниак уточни играта да продължи. Полският рефер въпреки всичко прегледа обстановката с ВАР и промени решението си, акцентирайки бялата точка. Жерард Морено застана зад топката и с превъзходен изстрел в левия ъгъл осъществя.

Треньорът на домакините Масимилиано Алегри незабавно реагира и включи в игра Пауло Дибала.
Пет минути преди края на дуела " жълтата подводница " удвои преднината си. Арно Данжума центрира от ъглов удар, след което отбраната на " бианконерите " не съумя да се намеси добре и Пау Торес от близко осъществя в горния ляв ъгъл.

Дълбоко в добавеното време Виляреал получи правото да извърши втора дузп, откакто Матайс де Лихт игра с ръка и основният арбитър Сжимон Марчиниак уточни още веднъж бялата точка. Арно Данжума застана зад бялата точка и с изстрел в долния десен ъгъл осъществя, оформяйки крайния резултат.
Източник: fakti.bg