Виктория Волей (Пловдив) постигна трета поредна победа в мъжката Висша

...

Виктория Волей победи Локомотив в дербито на Пловдив

Виктория Волей (Пловдив) реализира трета поредна победа в мъжката Висша лига. Възпитаниците на треньора Атанас Митрев завоюваха дербито на Пловдив против ПСК Локомотив с 3:2 (25:23, 21:25, 30:28, 24:26, 15:12) гейма. Двубоят от 5-ия кръг на Източната група бе извънредно трагичен и се игра в препълнената зала на СУ „ Цар Симеон Велики “.

Така „ викторианците “ имат към този момент актив от 10 точки от началото на сезона (3 победи и 2 загуби, при геймова разлика 13:8).

Въпреки напрегнатия дуел, диагоналът на ПСК Локомотив Венци Георгиев получи зелен картон за проявен феърплей. Това стана при една офанзива на Виктория Волей, при която съдията отсъди навън. Георгиев обаче подвигна ръка и призна, че има блок.

„ Получи се дерби, в което доминираха страстите за сметка на волейбола. От този мач най-хубавото за нас е успеха. Но през днешния ден не беше нашият ден. Поздравявам тима на Локомотив за играта, която демонстрираха “, съобщи за формалния уебсайт на Виктория Волей треньорът на тима Атанас Митрев.

Виктория волей игра в състав: Георги Димитров, Евгени Григоров, Димитър Узунов, Мирослав Димитров, Петър Шойков, Желязко Апостолов, Стоян Вулджев – либеро (Калоян Вълчинов).

Снимка: victoriavolley.eu