Виктория Томова отпадна в първия кръг на Australian Open след

...

Виктория Томова отпадна още при старта на Australian Open 2023

Efbet Vertical Horizontal 1180X300
Виктория Томова отпадна в първия кръг на Australian Open след загуба от швейцарката Белинда Бенчич 1:6, 2:6. Българската тенисистка взе единствено три гейма против доста по-опитната си съперничка.Бенчич, която е десета в международната класация, затвори мача за час и седем минути.Томова записа третото си присъединяване в Мелбърн, само че още веднъж отпадна в първи кръг, сходно на 2018 и 2022 година Българката за пръв път попадна непосредствено в главната скица, само че не съумя да запише първата си победа в шампионата.Това беше втори мач посред им. Двете се срещнаха за първи път преди 10 години, когато швейцарката завоюва с 6:0, 6:3, само че този дуел в Мелбърн беше първият на професионално равнище. Томова стартира несигурно като беше пробита още в първия гейм. Бенчич съумя да вземе нейното подаване още два пъти в първата част, с цел да я затвори с 6:1 след единствено 37 минути на корта. Във втория сет българската тенисистка съумя да се стабилизира и стартира да играе малко по-смело, само че позволи нов пробив, с който швейцарката поведе с 3:1.До края Томова взе единствено гейм, преди да бъде пробита още един път, макар че в началото отрази два мачбола.