Ветроходката Александра Лукоянова спечели кръг от европейската купа в клас

...

Ветроходката Александра Лукоянова спечели кръг от европейската купа в клас Илка 6 в Малта

Ветроходката Александра Лукоянова завоюва кръг от европейската купа в клас Илка 6 в Малта и потегли за Аржентина за олимпийска квота.

Националната състезателка по ветроходство на България Александра Лукоянова завоюва 1-во място в клас ИЛКА 6 в европейска Лазер Купа, която се организира в Малта.

Българката победи 32 съпернички в този клас, като в класирането изпревари хърватката Теа Петех и украинката София Науменко.

След първите три гонки извършени в първия спортен ден, идващите два дни бяха последвани от тежки метеорологични условия и едвам през четвъртия спортен ден бяха извършени по още три гонки във всеки ИЛКА клас.

Българската състезателка се показа чудесно през 6-те гонки и продължава подготовката си за присъединяване в международното състезание по ветроходство в Аржентина от 3 януари, което е подготовка за олимпийски квоти.
Източник: moreto.net