...
ВЕСЕЛИН РУСИНОВ, ПРАТЕНИК НА БЛИЦ В ГЕРМАНИЯ
Лудогорец се класира на

Лудогорец храбро се пребори за точката в Германия, прескочи групата

Лудогорец се класира на 1/16-финалите в шампионата Лига Европа! Шампионът на България измъкна точката при гостуването на Хофенхайм - 1:1, което се оказа задоволително за достигането до евромачове и след Нова година.

Ценното попадение за отбора на Димитър Димитров - Херо означи Вандерсон. Бразилецът се разписа за 1:1 в 62-ата минута, откакто в 25-ата Филип Охс беше дал преднина на немския отбор.

В последните десетина минути " орлите " трябваше да се оправят с човек по-малко, защото Клаудиу Кешерю беше изпъден с пряк червен картон. Херо обаче ловко укрепи защитата си с включването на Георги Терзиев и Лукас Саша за сметка на Вандерсон и Марселиньо, което не разреши на играчите на Хофенхайм да стигнат до успеха. Тя даже можеше да отиде на сметката на Лудогорец, само че Мисиджан пропусна отличен късмет в 94-ата минута.

В крайното класиране в Група " C " първенецът на България приключи втори с 9 точки, с една пред Истанбул Башакшехир (8), който по същото време победи с 2:1 спечелилия в групата Брага (10 точки).

Лудогорец ще узнае противника си за 1/16-финалите в понеделник, когато от 14 часа ще бъде тегленето на жребия.

При гостуването в Германия " орлите " ненапълно бяха улеснени от обстоятелството, че Хофенхайм нямаше късмет за класиране напред. Това разреши на младия ментор Юлиан Нагелсман да заложи на много запаси и младоци. Вратата пази Грегор Кобел, който ден преди мача навърши 20 години. Въпреки младостта, петият в Бундеслигата много затрудни Лудогорец. " Орлите " въпреки всичко се пребориха безстрашно за своето и не позволиха изненада, изпълнявайки задачата - класиране на 1/16-финалите.

В началните минути избраниците на Херо пробваха да притиснат домакините, като стигнаха само до два корнера. Немците отвърнаха с удар на Филип Охс, който бе отразен от Ренан. В 25-ата минута обаче Охс прониза стража на българския първенец. Робин Хак съвсем от аутлинията върна топката към точката на дузпата, където съотборникът му засече от придвижване, откакто беше изтърван от Игор Пластун - 1:0.

До почивката " орлите " имаха две обстановки, пропуснати от Марселиньо и Мисиджан.

Още при започване на втората част Херо ускори нападателната мощност с включването на Кешерю. Сменен беше Яцек Горалски, който стартира опорен халф, с каквито функционалности бяха нагърбени още Светослав Дяков и Абел Анисе.

Още в 46-ата минута Охс имаше нов късмет за гол, само че Ренан беше на мястото си и избави. " Орлите " отвърнаха с удари на Марселиньо и Мисиджан, само че без триумф. По-късно младият швейцарски вратар на Хофе избави удар на Кешерю.

Натискът на българите даде резултат в 62-ата минута, когато момчетата на Херо зарадваха близо 400-те си почитатели, подкрепящи ги от трубините на стадион " Райн Некер Арена ". Марселиньо пусна извеждащо подаване към Вандерсон, който се пребори с защитник на домакините и осъществя с удар по земя с десния крайник, пращайки топката в долния ляв ъгъл на Грегор Кобел - 1:1.

В 73-ата минута Лудогорец бе покрай цялостен поврат. Вандерсон и Мисиджан излязоха против един защитник на немците, само че бразилецът сбърка при паса към своя съотборник. В 84-ата минута се стигна до аления картон на Кешерю, който изрита в тил Ермин Бичакчич, за което беше изпъден.

" Орлите " обаче не се прекършиха и се бориха безстрашно до края. В добавеното време Мисиджан даже можеше да донесе втората поредна победа против Хофенхайм, само че нанесе слаб отдалечен удар към опразнената врата на домакините, състезател в синьо притича и мазета топката. Така след постигнатото тъждество, което е с цената на победа, Лудогорец справедливо е на 1/16-финалите.

БЛИЦ ПРЕДСТАВЯ ВСИЧКО ЗА БЪЛГАРСКОТО УЧАСТИЕ В ЕВРОПА

РЕЗУЛТАТИ, ПРОГРАМА И КЛАСИРАНЕ В ЛИГА ЕВРОПА

ХОФЕНХАЙМ - ЛУДОГОРЕЦ 1:1
1:0 Филип Охс (25), 1:1 Вандерсон (62)

Срещата по минути:
1 - Начало на мача.
3 - Вандерсон завоюва корнер, след който " орлите " не съумяха да затруднят германците.
5 - Филип Охс лиши топката след неразчетени дейности на бранителите на Лудогорец и насочи отдалечен удар, който Ренан отрази.
10 - Истанбул Башакшехир повежда на Брага в другата среща от групата. При това състояние " орлите " не би трябвало да губят от Хофенхайм, с цел да се класират на 1/16-финалите.
14 - Далечен шут на Мисиджан, топката излиза в навън.
25   ГОЛ! Хофенхайм повежда с гол на Филип Охс - 1:0! Робин Хак съвсем от аутлинията върна топката към точката на дузпата, където Охс засече от придвижване, откакто беше изтърван от Игор Пластун.
28   Ермин Бичакчич е глобен с жълт картон след фаул против Марселиньо.
32 - Марселиньо засече с глава центрираната топка, само че неопределено в навън.
33   Натанаел получи жълт картон и ще пропусне идващия мач поради наказване.
37 - Мисиджан подаде на Вандерсон, който не съумя да приключи офанзивата по най-хубавия метод и пропусна.
45 - Край на първото полувреме.
* В другата среща Истанбул Башакшехир води с 1:0 на Брага и все още Лудогорец е на третото място в групата.
--------------
46 - Начало на второто полувреме.
46  Димитър Димитров търси смяна, заменяйки Яцек Горалски с Клаудиу Кешерю.
46   Домакините стартират доста мощно, изстрел на Охс е избавен от Ренан.
51   Марселиньо преодоля няколко играчи в синьо и насочи топката към долния ляв ъгъл на Грегор Кобел, след рикошет се стигна до корнер. След него не последва заплаха пред немската врата.
55   Голмайсторът досега Филип Охс е заменен от Мерис Скендерович.
55 - Брага изравнява в Истанбул - 1:1. При този процес на мачовете Лудогорец приключва втори и се класира на 1/16-финалите.
59   Вратарят на Хофенхайм избавя изстрел по земя на Кешерю.
62   ГООООЛ! ЛУДОГОРЕЦ ИЗРАВНЯВА С ГОЛ НА ВАНДЕРСОН - 1:1! Марселиньо пусна извеждащо подаване към сънародника си, който се пребори с защитник на домакините и осъществя с удар по земя с десния крайник, пращайки топката в долния ляв ъгъл на Грегор Кобел.
* Равенството изцяло устройва " орлите ". Към момента Лудогорец приключва втори с 9 точки, а Истанбул Башакшехир - трети с 6.
69   Йоханес Бюхлер заменя Жул в състава на Хофенхайм.
73   Лудогорец пропусна отличен късмет! Вандерсон се забави с подаването за Мисиджан, който въпреки всичко стреля, само че от дребен ъгъл и настрана от задачата.
* В 77-ата минута на мача в Турция Истанбул Башакшехир още веднъж повежда на Брага - 2:1. При това състояние Лудогорец е втори с 9 точки, Истанбул Башакшехир е с 8.
76    Робин Хак е заменен от Давид Ото.
84   ЧЕРВЕН КАРТОН! Лудогорец остава с човек по-малко. Кешерю получава пряк червен картон, защото срита в тил Ермин Бичакчич.
86   Георги Терзиев укрепва отбраната на " орлите ", Вандерсон е заменен.
87   Решителна интервенция на Моци, който стопира рискова офанзива на домакините.
88    Херо прави последната си промяна. Марселиньо отстъпва място на Лукас Саша.
90 - Добавеното време е 4 минути.
90+3 - Напрежение на терена, играчите на двата тима се спречкаха.
90+4   Mисиджан пропусна да прати топката в опразнената врата! Вратарят на немците се включи в офанзива при осъществяване на корнер, след който " орлите " реализираха контра, при която Мисиджан стреля към опразнената врата малко след центъра, само че едва и бранител на домакините догони топката и я мазета.
90+5 - Край на мача. Хофенхайм и Лудогорец приключиха 1:1. След равенството " орлите " приключват втори и се класират на 1/16-финалите в Лига Европа.

ХОФЕНХАЙМ: 36.Грегор Кобел, 34.Симон Лоренц, 4.Ермин Бичакчич  , 6.Хавард Нортвайт  , 42.Александър Росипал, 8.Еужен Полански, 24.Джъстин Хоогма, 31.Феликс Паслак, 37.Робин Хак (76   26.Давид Ото), 20.Роберт Жул   (69   41.Йоханес Бюхлер), 30.Филип Охс    (55   35.Мерис Скендерович)
Резерви: 33.Александер Щолц, 26.Давид Ото, 35.Мерис Скендерович, 41.Йоханес Бюхлер, 43.Максимилиан Ваак, 44.Николас Вьохлинг
Tреньор: Юлиан Нагелсман

ЛУДОГОРЕЦ: 33.Ренан дос Сантос, 6.Натанаел  , 30.Козмин Моци, 32.Игор Пластун, 4.Сисиньо  , 12.Абел Анисе, 18.Светослав Дяков  , 44.Яцек Горалски (46   28.Клаудиу Кешерю  ), 88.Вандерсон   (86   5.Георги Терзиев), 84.Марселиньо (88   8.Лукас Саша), 93.Върджил Мисиджан
Резерви: 1.Хорхе Броун, 5.Георги Терзиев, 8.Лукас Саша, 10.Густаво Кампаняро, 92.Джоди Лукоки, 37.Жоао Пауло, 28.Клаудиу Кешерю
Треньор: Димитър Димитров

Зинсхайм, " Райн Некер Арена "
Съдия: Орел Гринфелд (Израел)

Легенда: гол   , автогол   , жълт картон   , втори жълт картон   , червен картон   , смяна   ,  рискова ситуация