Верона и Аталанта сътвориха красив мач в града на Ромео

...

Аталанта се препъна във Верона

Верона и Аталанта сътвориха хубав мач в града на Ромео и Жулиета, само че не излъчиха победител, завършвайки при тъждество 1:1. Бергамаските откриха посредством Дуван Сапата при започване на второто полувреме, само че Матео Пасина възвърне равенството минути по-късно.

Още в 4-ата минута бергамаските получиха отличен късмет да излязат напред в резултата, само че удар с глава на Папу Гомес бе уловен от Марко Силвестри без проблеми.

В 14-ата минута Аталанта първа опция. Пашалич бе изведен самичък против вратаря от Сапата, само че стреля в тялото му и топката излезе в навън.

В 23-ата минута Верона отговори със страховит удар на Давиде Фараони, който попадаше под гредата, само че Голини се намеси уверено избивайки в ъглов удар. От последвалият корнер Еди Салседо стреля с глава на метър над напречната греда.

В идващите минути двата отбора предоставиха двуостра игра, като постоянно притежанието на топката се сменяше, само че темпото на терена не спадна.

В 42-ата минута Марко Силвестри направи ново ужасно избавяне. Дуван Сапата съумя да се освободи от опеката на двама бранители и стреля от близко, само че стражът на домакините парира удара.

В началото на втората част Аталанта откри резултата. Дуван Сапата се възползва от неточност на Корай Гюнтер. Нападателят на бергамаските напредна и сподели физическата си мощност като не разреши на бранителя да му попречи и осъществя в долния десен ъгъл.

В 56-ата минута Верона имаше отлична опция да изравни резултата. Мигел Велосо центрира в наказателното поле, където Давиде Фараони стреля с глава в горния ляв ъгъл, след което Пиерлуиджи Голини сподели страховит инстикт и мазета.

В домакините изравниха. Амир Рахмани нанесе топовен изстрел от границата на наказателното поле, Пиерлуиджи Голини избави, само че топката остана в рискова непосредственост до неговата врата, при което най-съобразителен бе Матео Песина, който от близко възвърне равенството.

В 62-ата минута отборът от града на Ромео и Жулиета можеха бързо да излязат напред в резултата, само че Пиерлуиджи Голини се намеси след страховит удар от отдалеченост на Салседо.

Веднага след тази обстановка Аталанта получи отлична опция за втори гол. Папу Гомес излезе на стрелкова позиция, само че Де Силвестри се намеси уверено след удар на капитана от дъгата на наказателното поле, а по-късно още веднъж резервира вратата си след добавка на Дуван Сапата от близко.

Две по-късно Пиерлуиджи Голини мазета рисков удар на Еди Салседо в ъглов удар.

В 71-ата минута още веднъж капитанът на Аталанта бе най-деен пред наказателното поле на домакините. Алехандро Гомес центрира в наказателното поле, където Матиа Калдара игра с глава, само че топката мина рисково близо около десния непряк дирек.

Заключителните минути на дуела минаха под диктовката на гостите. Аталанта обсади вратата на Марко Силвестри, само че отбраната пред вратаря успяваше да предотврати заплахите пред него.

В идващите минути влезлият като запаса Луис Муриел и още веднъж Дуван Сапата получиха положителни шансове за попадение, само че пропуснаха.

В 84-ата минута Фабио Борини стреля от отдалеченост, само че право в ръцете на Пиерлуиджи Голини.

Две по-късно домакините имаха искания за игра с ръка на Матиа Калдара в наказателното поле на Аталанта, само че основният арбитър Росарио Абисо сподели, че играта би трябвало да продължи.

Малко по-късно още веднъж Фабио Борини стреля от отдалеченост и този път Пиерлуиджи Голини улови.

Дълбоко в добавеното време Марио Пашалич направи следващ пропуск пред вратата на Марко Силвестри. Хърватинът стреля от близко около десния непряк дирек. Това бе и последното деяние на терена.

По този метод Аталанта за момента остава на втората позиция в Серия А с актив от 71 точки, само че на следващия ден Интер се изправя против Рома и при триумф „ нерадзурите “ ще изместят бергамаските. В същото време Верона остава на девето място с актив от 45 пункта.
.native-ad-suggested-news { position: relative; margin-bottom: 40px; width: 100%; padding: 20px 0; border-top: 1px solid #e7e7e7; border-bottom: 1px solid #e7e7e7; }.native-ad-suggested-news h2,.native-ad-suggested-news h2 a { font-weight: normal; margin-bottom: 10px; font-family: `Roboto Slab`,serif; color: #000!important; }.native-ad-suggested-news h2 { margin-bottom: 10px; }.native-ad-suggested-news.img-responsive { width: 100%; }.native-ad-suggested-news.img-wrapper { overflow: hidden; }.native-ad-suggested-news.native-ad { display: block; width: auto; height: 18px; background: #ffffff; float: left; bottom: 0; }.native-ad-suggested-news.ad-link { display: inline-block; float: right; margin-right: 4px; line-height: 8px; font-family: Roboto,sans-serif; font-size: 12px; line-height: 10px; color: #777; }.native-ad-suggested-news.barcode { display: inline-block; float: left; width: 13px; height: 10px; margin-right: 5px; border-radius: 0; max-width: 13px!important; }.video-bellow-article { position: relative; display: block; } function showNative(obj) { setTimeout(function () { if ($( ".suggested-news " ).length > 0) { var nativeAdNumber = $(`.suggested-news`).children().length; var movedFirstRowArticle; var nativeAdd = $(`` + `` + `` + `` + `` + `  ` + decodeURIComponent(obj.title) + ` ` + `` + `` + `