Вердер Бремен постигна много трудна, но и много ценна победа

...

Вердер триумфира в дербито на Втора Бундеслига

Вердер Бремен реализира доста сложна, само че и доста скъпа победа в борбата си за завръщане в Бундеслигата. "Бременските музиканти " победиха с минималното 1:0 Дармщат, а българският халф Илия Груев-младши влезе в игра в 74-ата минута за домакините.

Гостите си изкараха червен картон дело на Клаус Гязула в 23-ата минута, само че това не направи мача на домакините доста по-лесен. Играчите в зелено се нуждаеха от 52 минути, с цел да вкарат единственото си попадение в мача. Никлас Фулкриг означи, засичайки от въздуха хубаво подаване на Динкчи.

С трите точки Вердер се намести на втората позиция във Втора Бундеслига с 51 пункта - колкото има и водачът Санкт Паули. Дармщат пък остава с актив от 48 точки на третата позиция, наоколо до първите два отбора.