Вердер Бремен на Илия Груев размаза Борусия Мьонхенгладбах с 5:1

...

Илия Груев със 77 минути на терена при разгром за Вердер над Гладбах

Вердер Бремен на Илия Груев размаза Борусия Мьонхенгладбах с 5:1 в мач от осмия кръг на Бундеслигата. Българският национал бе титуляр и остана на терена до 77-ата минута, когато бе сменен от Николай Рап.

С триумфа „ бременските музиканти “ се изкачват до осмата позиция, от която изместват точно „ жребчетата “. И двата тима имат в актива си по 12 точки.

Вердер стартира стремително срещата и поведе още в петата минута, когато Романо Шмид центрира към Никлас Фюлкруг, който засече съвършено топката и с първото си допиране я прати в мрежата на гостите.

Само три минути по-късно Вердер удвои задатъка си, откакто Марвин Дукш пое отбита топка, настройки си я и я прати в мрежата на Гладбах.

Наказателната акция от страна на домакините продължи и в 13-ата минута Дукш показва страховит взор върху играта, откри Фюлкруг, който невъзмутимо я оплете в мрежата на Зомер за трети път.

В 37-ата минута Рами Бенсебайни опита да почисти топката, само че вместо това я прати в личната си врата и резултатът набъбна до 4:0.

Борусия Мьонхенгладбах върна едно попадение в 63-ата минута, когато Маркюс Тюрам се озова самичък против вратаря Павленка и понижи изоставането на своя отбор

Вердер въпреки всичко върна задатъка си от четири попадения в 73-ата минута, когато Фюлкруг откри Мичел Вайзер, а той с удар от придвижване бе акуратен и оформи крайното 5:1.
Източник: novsport.com