Във втора поредна вечер в Шампионската лига дузпи трябваше да

...

Отново дузпи: Атлетико изхвърли от ШЛ финалиста Интер

Във втора поредна вечер в Шампионската лига дузпи трябваше да решат разногласието. " Атлетико " (Мадрид) отстрани финалиста в шампионата през 2023 година " Интер " (Милано) с 2:1 (2:2 в двата мача) и 3:2 след дузпи на стадиона си " Метрополитано ".

Вратарят Ян Облак избави две дузпи, а Лаутаро Мартинес не уцели рамката, по този начин " дюшекчиите " ликуваха, присъединявайки се на четвъртфиналите към своя градски противник " Реал ", " Барселона " и така нататък

Федерико Димарко даде задатък на гостите в 33-тата минута, по този начин общият резултат стана 2:0 за " Интер ". " Атлетико " имаше шанса да изравни малко по-късно - посредством Антоан Гризман в 35-ата. Испанският отбор бързо можеше да направи и цялостен поврат - удар на френския национал бе блокиран в 35-ата.

След почивката се играеше съвсем напълно пред вратата на " интеристите ", които нападнаха рядко. Въпреки това втори гол за " Атлети " падна чак в 87-ата, когато Мемфис Депай получи топката покрай вратата, освободи се майсторски и технично рализира за 2:1. Можеше и да не се стига до продължения - Рикелме прати топката над вратата на " нерадзурите " в добавеното време.

Пропуск, при който треньорът Диего Симеоне падна на тревата край страничната линия.

В продълженията Депай и Мартинес размениха по един пропуск, нов гол не падна, по този начин още веднъж - както и предната вечер сред " Арсенал " и " Порто ", разногласието трябваше да бъде решен с дузпи.

Хакан Чалханоглу бе прецизен за " Интер ", а Мемфис Депай за " Атлетико ". Ян Облак избави дузпа, изпълнена от Алексис Санчес, а стражът на италианския отбор Ян Зомер отрази осъществяването на Саул Нигес. Облак отново не пусна топката в мрежата при удара на Дейви Клаасен, а Родриго Рикелме изведе домакините напред за 2:1.

Франческо Ачерби се разписа за " Интер " при четвъртата дузпа, а Анхел Кореа бе прецизен за " Атлетико ". Лаутаро Мартинес стреля над вратата, по този начин нямаше потребност от осъществяване за домакините.
 Снимка АП/БТА
" Борусия " (Дортмунд) преодоля ПСВ " Айндховен " с 2:0 и се класира с общ резултат 3:1. " Жълто-черните " взеха решение разногласието с голове първоначално и края. В 3-тата минута Джейсън Санчо откри, а в добавеното време Марко Ройс спусна завесата.