Варненският клуб Боил“ е спечелил най-много медали на държавното първенство

...

Варненският клуб „Боил“ с най-много медали на държавното първенство по кикбокс в Стара Загора

Варненският клуб „ Боил “ е спечелил най-вече медали на държавното състезание по кикбокс в жанр „ Лоу-кик “ . Надпреварата на кръга се е провела с присъединяване на 434 състезатели от 58 клуба . Това оповестиха от федерацията по кикбокс.

Домакините от Спортен клуб /СК/ „ Берое “ по кикбокс и муай-тай – Стара Загора, са инсталирали три кръга в общинската спортна зала.

Кикбоксьорите на Семеен кодекс „ Боил “ са сграбчили купата в общото класиране по медали с актив от 7 златни оценки, 3 сребърни и 3 бронза . Втори и трети в клубното нареждане са останали Семеен кодекс „ Вокил “, гр. Варна (7 златни, 2 сребъра, 2 бронза) и Семеен кодекс „ Шуменска цитадела “, гр. Шумен (6 златни, 4 сребра, 6 бронза).

Купата за най-техничен играч на държавното състезание в жанр „ лоу-кик “ е била връчена на Александър Дериволков от Семеен кодекс „ Авитол “, гр. Нови пазар.

За най-перспективен кикбоксьор оценката е сграбчил Валентин Митев от Семеен кодекс „ Болг “, гр. Свищов.

Призът за „ Лъвско сърце “ е получил Батухан Бектеш от Семеен кодекс „ Десант “, гр. Добрич.

Като безспорни спечелили в двете кикбокс посоки са се откроили столичният „ Стар тийм “ на татами и варненският „ Вокил “ на кръг.

Следващото съревнование за националния ни тим по кикбокс ще бъде „ Световната купа “ в Италия от 19.03 до 25.03.2024г .

Източник: iskra.bg